YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dev operasyon 3 gündür devam ediyor
Şırnak yakınlarında bulunan Küpeli ve Kilise dağlarında teröristlere yönelik 3 gün önce başlatılan operasyon sürüyor. Hedefler Kobralar tarafından ateş altına alınırken, Sikorsky helikopterle de özel eğitimli birlikler hakim tepelere indiriliyor.
Dev operasyon 3 gündür devam ediyor
15 Temmuz 2016 / 15:34 Güncelleme: 15 Temmuz 2016 / 15:52

Güçlükonak ile Cizre İlçeleri arasında bulunan Kilise Dağı ile Küpeli Dağı'nın kesiştiği Akdizgin, Kırkağaç, Çiyaye Bizına bölgelerinde tespit edilen PKK hedeflerinin etkisiz hale getirilmesi amacıyla 3 gün önce başlatılan hava destekli operasyonlar sürüyor.

Şırnak merkezde bulunan 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan kalkan Sikorsky helikopterler, bölgedeki hakim tepelere özel eğitimli timler indirirken, Kobra helikopterler de kaçmaya çalışan teröristlerin bulunduğu alanları ateş altına aldı.

Şırnak ile Cizre arasında bulunan Kasrik Boğazı'ndan patlama sesleri duyulurken, Cizre ilçe merkezinde de askeri hareketlilik yaşanıyor.

Bölgeye karadan da zırhlı araçlarla askerler sevk ediliyor. Akçay Tugay Komutanlığı'na bağlı askerler ve bölgeyi çok iyi bilen köy korucularının yürüttüğü operasyonlarda, bombalanan dağlık alanlardan dumanlar yükseliyor. Operasyon nedeniyle başlayan hava ve kara hareketliliği devam ediyor.

 

DHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler