YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dev KPSS operasyonu: 63 gözaltı var!
KPSS'de usulsüzlük iddialarına ilişkin Ankara merkezli geniş çaplı operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında 82 kişi hakkında gözaltı kararı bulunduğu, bu kişilerden 63'nün gözaltına alındığı öğrenildi.
Dev KPSS operasyonu: 63 gözaltı var!
23 Mart 2015 / 09:04 Güncelleme: 23 Mart 2015 / 17:26

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün Organize ve Mali Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri 2010 yılındaki KPSS'de usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin, Ankara merkez olmak üzere 14 ili kapsayan operasyon başlattı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğinin talimatıyla 2010 yılında yapılan KPSS'de usulsüzlük, soruların sızdırılması ve kopya iddialarıyla başlatılan soruşturma kapsamında 82 kişi hakkında gözaltı kararının bulunduğu, bu kişilerden 63'ü gözaltına alındığı öğrenildi.

Savcılık açıklama yaptı

Bu sabah başlatılan KPSS operasyonuyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı yetkilileri tarafından çarpıcı bir açıklama yapıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı yetkilileri, soruşturmaya ilişkin KPSS tarihinde 119 net yapılan hiçbir dönemin olmadığını, ancak 2010 sınavında 420 kişinin 119 net, 350 kişinin ise 120 net yaptığını bildirdi.

Yetkililer tarafından, bu kişilerin büyük çoğunluğunun F. Gülen mensubu okullarda ve kurumlarda çalıştığının tespit edildiği bilgisi verildi.

Bursa'da 2 gözaltı

Kamu Personel Seçme Sınavı'nda (KPSS) usulsüzlük iddialarına ilişkin, Bursa'da 2 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Alınan bilgiye göre, 2010 yılındaki KPSS'de usulsüzlük yapıldığı iddialarına yönelik Ankara merkezli başlatılan operasyon kapsamında, Mustafakemalpaşa ilçesinde bir öğretmen ile Bursa merkezde bir kişi gözaltına alındı.

Zanlıların, emniyetteki işlemlerinin ardından Ankara'ya gönderileceği belirtildi.

İstanbul'da 4 gözaltı

Kamu Personel Seçme Sınavı'nda (KPSS) usulsüzlük iddialarına ilişkin başlatılan operasyonlarda, İstanbul'da 4 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Sivas'ta 2 gözaltı

Kamu Personel Seçme Sınavı'nda (KPSS) usulsüzlük iddialarına ilişkin operasyon kapsamında Sivas'ta 2 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Öğretmen oldukları belirtilen bu kişilerin, emniyetteki işlemlerinin ardından Ankara'ya gönderilecekleri kaydedildi.

Eskişehir'de 1 gözaltı

Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğinin talimatıyla, 2010 yılında yapılan KPSS'de usulsüzlük, soruların sızdırılması ve kopya iddialarıyla başlatılan soruşturma kapsamında Eskişehir'deki bir orta öğretim kurumunda öğretmenlik yapan Sabire A, gözaltına alındı.

Sabire A, Eskişehir Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından Ankara'ya götürüldü.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler