YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Destici PKK'ya ateş püskürdü
Destici PKK'ya ateş püskürdü
02 Kasım 2012 21:04
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, terör örgütü PKK'nın, Türk milletinin, vatanın bölünmez bütünlüğüne, ilelebet payidar kalmasına kasteden eylemlerinden hiçbir sonuç alamayacağını belirtti.

Destici, yayımladığı mesajda, Lice'de meydana gelen saldırıda 1 askerin şehit olduğunu, 6 askerin ise yaralandığını büyük bir üzüntüyle öğrendiğini belirterek, şu ifadelere yer verdi:

''Diyarbakır-Bingöl karayolu Hani yol ayrımında bulunan Duru Jandarma Karakolu'nun üs bölgesine terör örgütü PKK mensuplarınca roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlenmiş, 1 askerimiz şehit olmuş, 6 askerimiz ise yaralanmıştır. Bölücü PKK, necip Türk milletinin, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, ilelebet payidar kalmasına kasteden eylemlerinden hiçbir sonuç alamayacaktır. Şehitlerimizin kanlarında boğulacaklardır.''

Hükümete, terör olaylarının bitirilmesi için çağrıda bulunan Destici, şunları kaydetti:

''Terörü sonlandırın. Cennet ülkemizin kaderini eşkıyanın eline bırakmayın. Müreffeh ülke için, bağımsız Türkiye için bunu yapın ve bu eşkıyanın saldırılarına son verin. Yeter artık. 

Bu duygu ve düşüncelerle, şehit olan askerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına, silah arkadaşlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK), aziz milletimize başsağlığı ve 6 askerimize şifalar dilerim.''

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler