YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Destici: Bunun bedelini ötettiririz
Destici: Bunun bedelini ötettiririz
04 Mayıs 2012 15:36
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, şehit haberleri gelirken, tutuklu milletvekilleriyle ilgili düzenleme yapılmak istenmesini eleştirdi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran düzenlemeyle imam hatiplerin orta kısımlarının açılacak olmasının önemli bir gelişme olduğunu belirterek, ''28 Şubat'ın dayatmacı zorunlu eğitiminden kurtulmuş olması ülkemiz adına, gençliğimiz adına, yeni yetişen nesiller adına çok önemli'' dedi.

Destici, Ankara Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Tatbikat Camii'nde kıldığı cuma namazının ardından yaptığı açıklamada, imam hatip liselerinin katsayı adaletsizliği nedeniyle tercih edilmediğini ifade etti. Kendilerinin de imam hatiplerin orta kısmının açılması konusunda taleplerini dile getirdiklerini hatırlatan Destici, yeni yasayla birlikte bunun gerçekleşeceğini dile getirdi.

Destici, ''28 Şubat'ın dayatmacı zorunlu eğitiminden kurtulmuş olması ülkemiz adına, gençliğimiz adına, yeni yetişen nesiller adına çok önemli'' diye konuştu.


-Terörle mücadele-


Tunceli ve Şırnak'ta meydana gelen olaylarda 3 şehit ve 2 yaralının olduğunu hatırlatan Destici, şehitlere rahmet, yaralılara da acil şifalar dilediğini bildirdi.

Terörle mücadelede terörün anladığı dilden konuşulması gerektiğini kaydeden Destici, ''Taviz tavizi doğurur. Terör dış kaynaklı bir oyun. Onun için de onların anladığı dilden konuşacaksın. 5 bin kişilik mobil birlikler oluşturulmalı. İlla Türkiye Cumhuriyeti'nin resmi vatandaşı olmak zorunda değil gerekiyorsa devşirme de kurulabilir'' dedi.  

Terör haberlerinin gelmeye devam ettiği bir dönemde tutuklu vekiller ile ilgili çalışma yürütülmesini anlayamadığını ifade eden Destici, ''Bir vekili kurtarma, iki vekili kurtarma adına o PKK'lıları Meclis'e sokarlarsa bunun hesabını sorarız. Onlar da bunun bedelini ödeyemezler, bunun bedelini ödettiririz. Hesabını millete veremezler'' diye konuştu.

Destici, daha sonra Ankara Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Durali Somuncu'yu ziyaret etti.  AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler