YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Destek eylemi sona erdi
Tekel işçilerine destek için KESK tarafından düzenlenen eylem sona erdi.
Destek eylemi sona erdi
04 Şubat 2010 / 17:13 Güncelleme: 04 Şubat 2010 / 17:13

Ziya Gökalp Caddesi'nde gerçekleşen eyleme Tekel işçileri de katıldı. Eylemde bir konuşma yapan KESK dönem sözcüsü Yusuf Şenol, Tekel işçilerinin gerçekleştirdiği eylemin tarihe altın harflerle yazıldığını vurgulayarak "Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ye hiç birimiz diye sesimizi yükseltelim. Şimdi susarsak sıra bize gelecek" dedi.  
 

Tek Gıda İş Sendikası Başkanı Mustafa Türkel ise demokrasi mücadelesi verdiklerini belirterek "Türkiye bizimle gurur duyuyor. Uzun zamandır Türkiye korku tüneline sokulmak isteniyor. Demokrasi, hukuk dışılık yaşanıyor. Çalışanların hakkını elinden alıp köleleştirmek istiyorlar" dedi.  
 

Türkel, 4-C'deki çalışmanın iş bitene kadar olduğunu ifade ederek Tekel işçisi mücadele ettikçe kendilerin de mücadele etmeye devam edeceğini kaydetti. Para peşinde koşmadıklarını vurgulayan Türkel, insanca yaşamak, sendikal haklarını koruyarak diğer kurumlara nakil olmak istediklerini belirtti.  
 

"Kavga bitmedi daha yeni başlıyor" diyen Türkel, adam gibi mücadele edeceklerini belirterek Tekel işçilerin ardından Şeker işçilerin geleceğini öne sürdü.  
 

Yapılan konuşmaların ardından Onur Akın, bir konser verdi. Onur Akın'ın şarkılarıyla coşan eylemciler havanın soğukluğunu bir an unuttu. Eylem sırasında fenalaşan bir kişi miting alanına gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Eylem olaysız sona erdi. İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler