YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Derslik ihtiyacı doğacak!
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, eğitimin 12 yıl zorunlu hale getirilmesinden sonra da yine dersliğe ihtiyacın olacağını söyledi.
Derslik ihtiyacı doğacak!
08 Nisan 2012 / 13:24 Güncelleme: 08 Nisan 2012 / 13:24

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, eğitimin 12 yıl zorunlu hale getirilmesinden sonra da yine dersliğe ihtiyacın olacağını söyledi.

Şişli Belediyesince ilçede yaptırılan 27 okulun, Selahattin Eyyubi İlköğretim Okulu'nda yapılan resmi açılış töreninde konuşan Dinçer,  ''4 4 4'' diye isimlendirdikleri kanun nedeniyle okulların yeterli olup olmayacağıyla ilgili ciddi tartışmaların gündeme geldiğini belirterek, ''Bir başka ifade ile 'yeni eğitim yapısı içinde acaba okullarımız ve derslik sayımız bizlerin ihtiyacına cevap verecek mi, ne kadar dersliğe yeniden ihtiyaç olacak ' tartışmaları yapıldı. Dersliğe bizim şimdi de ihtiyacımız vardı. 4 4 4'den sonra, başka bir ifadeyle eğitimin 12 yıl zorunlu hale getirilmesinden sonra da yine dersliğe ihtiyacımız olacak. Artık derslik yapma ile ilgili konularda farklı ve çok daha modern yöntemler kullanmaya başlıyoruz'' dedi.

Bugüne kadar derslik açığının kapatılmasında devletin kaynaklarının kullanıldığını ve buna hayırseverler ile belediyelerin de katkılarının bulunduğunu anlatan Dinçer, ''Bütün bunlara rağmen, biz eğitimle ilgili daha fazla kaynağa ihtiyaç duyuyoruz. İki yeni yöntemi uygulamaya koyacağız. Onlardan bir tanesi kiralama yöntemi olacak. Diğeri de kamu özel ortaklığı. İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Adana, Mersin gibi büyükşehirlerde okul yapabilmek için arsa sıkıntısı var'' şeklinde konuştu.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler