YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Derin Savcı orduyu göreve çağırmış!
"‘Soruşturma yapmam engellendi’" açıklaması yapan Savcı Muammer Akkaş'’ın polisin gözaltı talimatını yerine getirmemesi üzerine, jandarmaya gittiği ortaya çıktı. Başsavcı, talimatı duyunca devreye girdi.
Derin Savcı orduyu göreve çağırmış!
28 Aralık 2013 / 08:05 Güncelleme: 28 Aralık 2013 / 12:14

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Turan Çolakkadı ile Savcı Muammer Akkaş'’ı karşı karşıya getiren 2. dalga operasyon soruşturmasında çarpıcı bir “ayrıntı” ortaya çıktı.

25 Aralık’'ta soruşturma kapsamında verilen gözaltı ve el koyma kararlarının polis tarafından uygulanmaması üzerine, Akkaş'’ın jandarmaya talimat verdiği ortaya çıktı.

Polisin operasyon yapmaması üzerine aynı gün Savcı Akkaş tarafından İstanbul İl Jandarma Komutanlığı KOM (Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Birimi) Şube Müdürlüğü’'ne yazı gönderildi. Savcılık ve mahkeme kararlarının gönderildiği yazıda kararların uygulanması talep edildi.

Bakanlıklar devreye girdi

Ancak savcılığın bu yazısından haberdar olan Başsavcı Turan Çolakkadı’'nın, jandarmaya "‘Yönetmelik gereği bizim onayımız olmadan bu karar uygulanamaz"’ dediği öğrenildi. İçişleri Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’'nın da devreye girdiği ve savcılığın bu kararının uygulamaya konulmadığı ifade edildi.

vatan millet sakarya
 // fatih yılmaz
bu memleket iki savcının oyuncagı olacak kadar küçük değil sahipsizde değil bizim kefenimiz hazır ama o vatan hainlerin yatacak mezarları bile yoktur onları toprak bile kabul etmeyecek
...
28 Aralık 2013 Cumartesi 17:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler