YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Derin kulağın Adli Tıp inadı
Egenekon tutuklusu Levent Ersöz ve Hasan Atilla Uğur Askeri savcılığın kendilerini Adli Tıp'a sevk etmesi yönündeki talebine tepki gösterdi.
Derin kulağın Adli Tıp inadı
30 Mart 2010 / 08:33 Güncelleme: 30 Mart 2010 / 08:40

Ergenekon sanıkları emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ile emekli Albay Hasan Atilla Uğur, Kara Kuvvetleri Komutanlığı 1. Ordu Komutanlığı Askeri Savcılığı'nın kendilerini Adli Tıp'a sevk etmeleri yönündeki talebe tepki gösterdi. Ersöz ve Uğur, çeşitli gerekçeler öne sürerek, Adli Tıp Kurumu'na gitmedi. Bu durum karşısında çaresiz kalan Silivri Cezaevi yönetimi ise Ergenekon davasına bakan 13. Ağır Ceza Mahkemesi ve Adli Tıp'a 'Sanıkları zorla gönderebilir miyiz' diye sordu.

YAZIŞMALARDA ORTAYA ÇIKTI

Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi ile Silivri 4 No'lu L Tipi Cezaevi arasında yapılan resmi yazışmalarda ilginç bir ayrıntı dikkati çekti. Geçtiğimiz aralık ayında cezaevi yönetimi, Kara Kuvvetleri Komutanlığı 1. Ordu Komutanlığı Askeri Savcılığı'nın yazısı üzerine emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ve emekli Albay Hasan Atilla Uğur'un Adli Tıp Kurumu'na sevk edilmesi için sanıklara hazır olmaları yönünde haber verdi. Ancak Ersöz ve Uğur bu talimata uymadı.

HASTANEDEN ÖNCE EVET SONRA HAYIR

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi ilk önce, Levent Ersöz'ün Adli Tıp'a sevkinin ambulansla yapılabileceğini bildirdi. Ancak hastane dört gün sonra fikrini değiştirip Ersöz'ün, kardiyoloji konsültasyon ve EKG örneklerini cezaevine göndererek, sevkinin ertelenmesini istedi. Hasan Atilla Uğur ise cezaevi yönetimine, 'Rahatsızım. Cezaevinin dışında bir sevke gidemem' şeklinde bir dilekçe gönderdi. (Yeni Şafak)

HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler