YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Derin devletten çok çektik'
'Derin devletten çok çektik'
05 Ekim 2010 08:59
Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, mezunu olduğu Anadolu Üniversitesi'nde özgürlük dersi verdi. Derin devlete karşı 'derin demokrasi' istedi: "Bunu karşılamayanlar, kaybetmeye mahkûmdur."

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, kendisinin de mezunu olduğu Anadolu Üniversitesi'nin akademik yılı açılış töreninde demokrasi ve özgürlükler konusunda önemli mesajlar verdi.

Gerek üniversitelerde gerekse devletin diğer işlerinde demokrasiye karşı çıkmanın, özgürlüklerle kavga etmenin kimseye bir şey kazandırmadığını belirtti. Bu değerlerin geliştirilmesi konusunda herkesin elinden geleni yapmasını isteyen Kılıç, "Derin devletten bu devlet çok çekti ama derin demokrasiden, derin özgürlüklerden, derin hukuk devletinden hiçbir şey çekmedi. Toplum, daha çok özgürlük, daha çok demokrasi, daha çok hukuk isteğiyle bugün ortaya çıkmıştır. Bunu karşılamayanlar, her zaman kaybetmeye mahkumdur." diye konuştu. Anayasa Mahkemesi Başkanı, öğrenciler ve öğretim üyelerinden her zaman daha fazla demokrasi, hoşgörü ve hukuktan yana tavır almalarını istedi. Kılıç, ülkenin doğru yolda olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti: "Demokrasimizin, hukuk devletimizin, Cumhuriyet'imizin niteliklerini bu ülkeye yakışır bir noktaya getirme konusunda doğru bir yolda olduğunu ifade etmek istiyorum. Bu konuda Anayasa Mahkemesi olarak çalışmalarımızı özverili bir şekilde devam ettireceğiz." (Zaman)

kese...
 // ibrahim çelikoğlu
Sayın Kılıç görevinde bile ne kadar zorluklar yaşadığını kendisi bilir.
Devlet idaresi;Kolluk ve yargıdan geçer.Millete yol veren,gösteren bu kesimdir.Bieraz çıkar birazda milli duygu işleri sarpa sarmaya yeter.İslah önce güvenlik güçleri ve yargı olmalıdır.Milleti ufak bir teknikle idare etmek kolaydır.Vatanı için canını bile verir......
05 Ekim 2010 10:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler