YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dergi, son sayısında TSK'yı göreve çağırdı
Dergi, son sayısında TSK'yı göreve çağırdı
Dergi, son sayısında TSK'yı göreve çağırdı
14 Ocak 2009 / 22:21 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Ankara Tandoğan'da 2003 yılında düzenlenen mitingde 'Ordu Göreve' pankartı açarak darbe çağrısı yapan Türk Solu Dergisi işbaşında.


Derginin son sayısında yine Silahlı Kuvvetler göreve çağrıldı. Kapağına Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un fotoğrafını taşıyan dergi, 'Susma, sustukça sıra sana gelecek' başlığını kullandı. Dergi, Ergenekon Terör Örgütü (ETÖ) soruşturmasını ise 'tertip' olarak nitelendirdi.


Türk Solu'nun 'Ordu Göreve' pankartı açması ETÖ iddianamesine şu şekilde girmişti: "Bu mitinge çeşitli üniversite ve sivil toplum kuruluşlarına mensup şahısların katıldığı, kalabalığın Celal Bayar Bulvarı üzerinde toplanıp Tandoğan Meydanı ve Anıt Caddesi'ni takiben Anıtkabir'e kadar yürüdüğü, bu yürüyüşte 'Ordu Göreve-Atatürk Gençliği' yazan pankart ve dövizlerin taşındığı, gösteriye diğer şahısların yanı sıra dönemin İstanbul Üniversitesi rektörü Kemal Yalçın Alemdaroğlu'nun da katıldığı, Ankara Emniyet Müdürlüğü görevlilerince düzenlenen tutanaklarda "Ordu Göreve-Atatürk Gençliği" ibareli dövizi taşıyan kişilerden bir kısmının İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğrencisi Dilek Bilgin, İstanbul Üniversitesi öğrencisi Okan Ersoy olduğu, ayrıca İstanbul Üniversitesi öğrencilerinden Utku Umut Bulsun, İsmail Bostanoğlu, Nur Arslan, Onur Güneş Ayas, yüksek lisans öğrencisi Özgür Binnur, araştırma görevlisi Ali Emre Özsoy ve Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencisi Can Berk Birgül ile Engin Girgin'in de gösteriye katılan şahıslardan olduğu tespit edilmiştir."


Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler