YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Depremzedeler dönüyor
Depremzedeler dönüyor
24 Nisan 2012 15:19
Van'da yaşanan 7.2 büyüklüğündeki depremin ardından Samsun'a gelen depremzedeler memleketlerine dönmeye başladı.

Van'da 23 Ekim 2011'de meydana gelen depremin ardından Samsun'a gelerek Canik ilçesinde bulunan Yavuz Selim İlköğretim Okulu pansiyonunda 6 ay konaklayan Vanlı depremzedeler, gruplar halinde memleketlerine dönüş yapıyor.

Okulun pansiyon sorumlusu Harun Üstün, Vanlı depremzedeleri 6 aydır Samsun'da misafir ettiklerini söyledi. 23 kişilik depremzede grubunu bugün Van'a uğurladıklarını belirten Üstün, ''Depremzede vatandaşlarımız ilk geldiklerinde 26 aile ve 167 kişilerdi. Gruplar halinde kendilerini uğurluyoruz. Hafta sonu 100 kişilik bir grubu daha göndereceğiz'' dedi.

Depremzedelerden Metin Gülmez ise Samsun'da çok iyi ağırlandıklarını, kentten buruk bir şekilde ayrıldıklarını ifade etti. Samsun'da hiç yabancılık çekmediklerini belirten Gülmez, ''Samsun halkına çok teşekkür ediyoruz. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Valimize, belediye başkanımıza, müdürlerimize teşekkür ediyoruz. Gerçekten her şey çok güzeldi. Van'da her şeye sil baştan başlayacağız. Herkese çok alışmıştık. İnşallah nasip olursa tekrar Samsun'a ziyaret amaçlı gelmek istiyorum. Samsun'da kalıcı dostluklar kurduk'' diye konuştu.

İzzet Özdemir de Van'da kendilerini nasıl bir hayatın beklediğini bilemediklerini ifade ederek, ''Allah devletten razı olsun. Samsun halkından Allah razı olsun'' dedi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler