YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Deprem yasası müjdesi
Deprem yasası müjdesi
08 Kasım 2011 09:33
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Reha Denemeç, deprem yasasıyla ilgili müjdeyi verdi. Denemeç, deprem bölgelerindeki yapılaşmayla ilgili hazırlıkların yapıldığını, yasanın 2012'ye girilmeden hazırlanacağını kaydetti.

Siyasi partiler arasında gerçekleşen bayramlaşma turlarında deprem yasası müjdesi geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Reha Denemeç, Ankara milletvekilleri Cevdet Erdöl, Nurdan Şanlı’dan oluşan heyetin ev sahipliğinde AK Parti’yi ilk olarak MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Kadın Kolları Başkanı Şennur Şenel’den oluşan heyet ziyaret etti.

Ziyarette ağırlıklı olarak Van’da yaşanan deprem ve terör konuları ele alındı. MHP’li Karakaya, Van’da yaşanan depreme de değinerek, “Van’da yaşananlar nedeniyle de bayram buruk geçiyor. Depremi doğal afet olarak gören anlayışı değiştirmek lazım” dedi.

Daha az hasarla atlatabiliriz

Türkiye’nin bulunduğu coğrafyada yüzyıllar boyunca depremlerin olduğunu anımsatan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Denemeç de, “Bir musibet bin nasihatten evladır. Deprem bölgelerindeki yapılaşma konusunda hazırlık yapılıyor. Depremle ilgili yasa 2012’ye girmeden hazırlanacak. TOKİ kentsel dönüşüm kapsamında binalar inşa edecek. Bu binalar 8-9 büyüklüğünde depreme dayanıklı olacak. 5-10 yıl gibi kısa ve orta vadede dönüşüm sağlanacak. Depremler olacak ama düzgün, projesine uygun yapılar yapıldığında daha az hasarla atlatabiliriz” diye konuştu.

Van’da 18 dakika arayla 3 deprem

Van’da, dün akşam saatlerinde 18 dakika arayla 4.7, 2.8 ve 4.3 şiddetinde 3 deprem meydana geldi. Merkez üssü Van’ın Karagündüz köyü olan depremler nedeniyle bölgede kısa süreli panik yaşandı.

Star

Test Ücreti
 // Ev Sahibi
iyi hoş söylüyorlar da benim anlamadığım bi nokta var. Bizim oturduğumuz binanın depreme dayanıklı olup olmadığına kim karar verecek? röntgen ve test yaptırmak gerekiyor diyorlar bunları devlet mi yapacak biz mi yapacağız ve bu testlerin ücretini kim ödeyecek?...
14 Kasım 2011 23:24
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler