YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Deprem komisyonu uyarmış
Deprem komisyonu uyarmış
08 Mart 2010 11:59
Araştırma Komisyonu'nun, bölgede fay hatlarının aktif olduğu konusunda uyarıcı bir rapor sunduğu ortaya çıktı.

Elazığ'da bugün yaşanan depremden iki gün önce Meclis Deprem Araştırma Komisyonu'nun, bölgede fay hatlarının aktif olduğu konusunda uyarıcı bir rapor sunduğu ortaya çıktı.

Meclis Deprem Araştırma Komisyonu’na bilgi veren, deprem uzmanları, risk düzeyleri artan Anadolu’daki aktif fayların, İstanbul tartışmalarının gölgesinde kaldığını vurguladı. Meclis Deprem Araştırma Komisyonu'na bilgi veren, ODTÜ ve Gazi Üniversitesi araştırma merkezleri ile TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi'nden bilim insanları, risk düzeyleri artan Anadolu'daki aktif fayların, İstanbul tartışmalarının gölgesinde kaldığını vurguladı.

Elazığ ve Malatya topun ağzında

Deprem riski açısından 'topun ağzındaki' iller arasında Elazığ ve Malatya'nın bulunduğunu ifade eden ODTÜ Deprem Mühendisliği Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Polat Gülkan, Bütün medyanın dikkati İstanbul üzerinde ama topun ağzında astında Elazığ, Malatya, Adıyaman ve Kahramanmaraş var" dedi.

Gazi Üniversitesi'nden Bülent Özmen, depreme iyi hazırlanması gereken illeri Elazığ, Malatya Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya olarak sıraladı.

Ayrıca TÜBİTAK'tan Doç. Dr. Sedat İnan ise, "Elazığ, Sivrice, Malatya civarı çok aktif" uyarısında bulundu. (ekolay)
 

kandırma kardeş
 // davut salı
esselamüaleykümverahmetullahi hü insanlar öylebişeyki nasıl anlatsak nasıl yalanla kandırsak bu milleti milenyum cagında yaşıyoruz bilgiyi insanlardan saklamayın.ama vade herkesin kücük kıyameti ergec kopacak ölümün nerde nasıl olacagını bilemeyiz ancak tedbir almamız lazım niyameti kullan kardeşim ilim nimetini ha ondan sonra zaten acımassın en azından yapabilecegimizi yaptık japonlar gibi deriz ondan sonrası allaha havale et inancına havale etki acımayasın giden...
08 Mart 2010 19:24
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler