YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Deprem bölgesine yağış geliyor
Deprem bölgesine yağış geliyor
25 Ekim 2011 08:32
Depremzedelere bir kötü haber de meteoroloji'den geldi...

Bölgede bugünden itibaren yağış bekleniyor, hava sıcaklığı da düşecek...  Tüm yurt ise bugünden itibaren karadeniz üzerinden gelen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek!

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın kuzey ve doğusu (Kırklareli, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Bilecik, Balıkesir'in Bandırma ve Tekirdağ'ın Çorlu ilçeleri) , Batı ve Orta Karadeniz Kıyıları (Zonguldak, Bartın, Sinop, Samsun, Ordu ve İnebolu), Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Tokat çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI :Ülkemiz kuzeydoğu kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güneyinde güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler