YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Denktaş'tan karara eleştiri
"Bütün arşivler Ermenilerin söylediklerinin aksini kanıtlamaktadır"
Denktaş'tan karara eleştiri
06 Mart 2010 / 21:07 Güncelleme: 06 Mart 2010 / 21:07

KKTC eski Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Ermeni tasarısına ilişkin ABD Temsilciler Meclisi'nin Dış İlişkiler Komitesi'nde yapılan oylama ve oylama sonucunda çıkan onay kararını eleştirerek, "Bütün arşivler Ermenilerin söylediklerinin aksini kanıtlamaktadır" dedi.
 

Denktaş, The Marmara Oteli'nde düzenlenen Talat Paşa Komitesi Danışma Kurulu Toplantısı'na katıldı. Toplantıda Denktaş'ın yanı sıra, Ergenekon davasında tutuksuz yargılanan emekli orgeneral Tuncer Kılınç, İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever, Ergenekon davasının tutuklu sanığı Doğu Perinçek'en eşi Şule Perinçek ile İlahiyat Profesörü Zekeriya Beyaz da hazır bulundu.
 

Konuşma yapan Denktaş, Ermeni tasarısına ilişkin ABD Temsilciler Meclisi'nin Dış İlişkiler Komitesi'nde yapılan oylama ve oylama sonucunda çıkan onay kararını eleştirdi. Denktaş, "Bütün arşivler Ermenilerin söylediklerinin aksini kanıtlamaktadır. Bu konuda arkadaşlarımızın yaptığı çalışmalar var. Tasarıda üst düzey yöneticiler suçlanmıştır. Suçlamaların devam etmesi kabul edilemez. Kararda çelişkiler vardır. Bunun üzerinde durmamız lazım. Basına da önemli görevler düşüyor. Basının da hükümete ve halka yardımcı olması gerekir" dedi. İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler