YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Denktaş'ın sağlık durumu...
Beyin kanaması nedeniyle hastaneye kaldırılan KKTC'nin 1.Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın sağlık durumunun iyiye gittiği belirtildi. Doktorlar Denktaş'ın tedavisinin yoğun bakım servisinde devam edeceğini açıkladı.
Denktaş'ın sağlık durumu...
25 Mayıs 2011 / 08:49 Güncelleme: 25 Mayıs 2011 / 08:59

KKTC''NİN 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş dün akşam saatlerinde beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Erkan Kaptanoğlu, Denktaş'ın, saat 17.30 sıralarında beyine pıhtı atması sonucu bir rahatsızlık geçirdiğini belirtti. Tedavi öncesinde tomografi, MR ve diğer tetkiklerin yapıldığını belirten Kaptanoğlu beyinde bir miktar tıkanıklık tespit edilerek tedavisine başlandığını açıkladı. Kaptanoğlu, "Beyin kanamalarının hepsinde risk var. İlk karşılaştığımızda şuuru çok açık değildi. Yer ve mekan kavramı biraz kaybolmsuş durumdaydı. Son klinik durumu bizi ümitlendirdi. Bize şaka yaptı"dedi. Kısmı felç durumu geçiren Rauf Denktaş'ın tedavisi yoğun bakım servisinde sürüyor.

"İYİYE GİDİŞ VAR"

KKTC Başbakanı Derviş Eroğlu da hastanede yaptığı açıklamada "Konuşabilmekte, sol elini ve sol ayağını oynatabilmektedir. İyiye doğru bir gidiş var"dedi. Denktaş'ın rahatsızlığının duyulmasının ardından yoğun ziyaretçi akışı oldu. KKTC eski Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve kuvvet komutanları da hastaneye gelip Denktaş'ın durumuyla ilgili bilgi aldı.  AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler