YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Denizli'de şarbon paniği
Denizli Postanesi Almanya'dan gelen zarftan toz çıkması üzerine boşaltıldı. Özel kıyafetli uzmanlar zarfı bir torbaya koyarak içindeki maddenin yayılmasını önledi. Çıkan madde sağlık il müdürlüğüne gönderildi.
Denizli'de şarbon paniği
13 Nisan 2011 / 10:52 Güncelleme: 13 Nisan 2011 / 13:33

Denizli PTT Başmüdürlüğü'nde bir zarftan çıkan sarı toz büyük paniğe sebep oldu. 

Edinilen bilgiye göre, Almanya'dan gönderildiği belirlenen bir zarftan sarı renkte bir toz çıktı. PTT çalışanlarının durumu ilgililere bildirmesi üzerine zarfın çıktığı katta güvenlik önlemleri alındı ve çalışanlar boşaltıldı.

PTT Başmüdürlüğü'ne gelen İl Afet Acil Durum Müdürlüğü'ne bağlı uzmanlar özel kıyafetlerle salona gelerek toz çıkan zarfı muhafaza altına aldı. Yetkililer zarfı bir torbaya koyarak içindeki maddenin yayılmasını önlerken, daha sonra güvenli bir şekilde salondan çıkardı. İl Afet Acil Durum Müdürlüğü Uzmanı Ümit Şıracı, zarftan çıkan tozun ne olduğu ile ilgili kesin bir şeyin olmadığını belirterek, "Biz güvenli bir şekilde toz bulunan zarfı güvenli şekilde aldık. Çıkan madde İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılacak incelemenin ardından ortaya çıkacak" dedi. 

Almanya'dan gelen zarftaki tozun zayıflama ilacı olabileceği ihtimali üzerinde de durulduğu ileri sürüldü.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler