YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Deniz Seki'yi ararken onu yakaladılar!
Deniz Seki'yi ararken onu yakaladılar!
17 Ağustos 2014 16:05
İstanbul Narkotik Timleri, Deniz Seki'yi ararken 5 yıldır her yerde aranan “Bela” kod adlı Devrim Işıklar'ı yakaladı.

İstanbul Narkotik Timleri, her yerde aranan "Bela" kod adlı suç makinesi Devrim Işıklar'ı yakaladı.

Hakkında kesinleşmiş 6 yıl 3 aylık hapis kararı Yargıtay’ca onandıktan sonra aranmaya başlanan şarkıcı Deniz Seki’nin peşine düşen İstanbul Narkotik Timleri, 5 yıldır her yerde aranan “Bela” kod adlı suç makinesi Devrim Işıklar’ı yakaladı.
 
Habertürk'ten Nihat Uludağ'ın haberine göre, İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü İnfaz Büro Amirliği bünyesinde kurulan 10 kişilik özel tim, son olarak aranmakta olan Deniz Seki’nin peşindeydi. Başta Deniz Seki olmak üzere aranmakta olan narkotik suçluların peşine düşen özel ekibin ağına yine aranan azılı uyuşturucu kaçakçısı “Bela” lakaplı Devrim Işıklar düştü. Bela lakaplı Devrim Işıklar da Narkotik Polisi tarafından 5 yıldır aranıyordu.
 
Polisi karşısında görünce şok geçirdi
 
Uyuşturucu ticareti yapmak”tan 6 yıl 3 ay, “fuhuş yaptırmak” tan 3 yıl, “rüşvet”ten 2 yıl ve “dolandırıcılık”tan da 1 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan Işıklar, uzun süredir mercek altındaydı. Işıklar’ı tam 5 yıldır arayan özel ekip, en sonunda çocukluk arkadaşından zanlının yerini tespit etti.
 
Çocukluk arkadaşlarından biriyle görüştüğünü belirleyen ekip, fiziki takip sonrası Işıklar’ın Kartal’da bir apartmanda kaldığını belirledi. Ve önceki gün apartmana operasyon için düğmeye basıldı. Sabaha karşı takviye polislerle baskın düzenleyen özel ekip, Işıklar’ı kıskıvrak yakaladı. Kılıktan kılığa girip sürekli yer değiştirerek yıllardır kaçmayı başaran “Bela”, polisi karşısında görünce şok geçirdi. Üzerinden kimlik çıkmayan Işıklar’ın parmak izinden kimliği belirlendi ve mahkemeye çıkarıldı. Zanlı, kesinleşmiş hapis cezaları mahkemede yüzüne okunduktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi. İNP İnfaz timinin son hedefi ise uzun süredir aradıkları ve yurtdışında olduğu öne sürülen Deniz Seki’yi yakalamak.
 
Nasıl çalışıyorlar?
 
Azılı uyuşturucu zanlılarını yakalamak için çalışma yapan özel ekip, önce suçlu profil analizi oluşturuyor. Takip edeceği kişiyle ilgili tüm detayları masaya yatıran ekip, şüphelinin çocukluğunun geçtiği mahalleden okuduğu okula, arkadaşlık kurduğu kişilerden sık gittiği mekânlara, tuttuğu takımdan zaaflarına, hobilerine kadar her özelliğini tek tek inceliyor. Ardından arkadaşlarını, yakınlarını, gittiği mekânları takibe alıyor. Gerek görülürse mahkemeden dinleme ve fiziki takip kararı çıkarılıyor.
 
“Kokain satın alıp içmek” ve “Başkalarına uyuşturucu temin etmek” suçlarından verilen 6 yıl 3 ay hapis cezası Yargıtay tarafından onanmasının ardından 30 Mayıs 2014 tarihinde hakkında yakalama kararı çıkarılan Seki, o günden bu yana sırra kadem bastı. Arandığı 4 ayrı adreste bulunamayan Seki, kadın hastalıkları nedeniyle kanser riski olduğunu belirtip infazının ertelenmesi talebinde bulundu. Ancak Adli Tıp Kurumu, sanatçının hastalığı nedeniyle cezaevinde kalmasına engel bir durumun olmadığını bildirdi.

 

 

STAR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler