YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Deniz otobüsü kaçırıldı
Deniz otobüsü kaçırıldı
11 Kasım 2011 19:02
İzmit'ten Gölcük'e giden deniz otobüsü kaçırıldı.

-YOLCULARIN DURUMU İYİ-

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, kaçırılan ''Kartepe'' adlı deniz otobüsündeki yolcuların durumlarının iyi olduğunu bildirdi.

Kocaeli Valiliği'nde oluşturulan kriz merkezinde, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve öteki ilgililerle toplantı yapan Topaca, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Topaca, ''deniz otobüsündeki yolcuların durumunun sorulması'' üzerine, ''Bekliyoruz, takip ediyoruz. Şu an Ambarlı'da. Yolcularımız çok rahatlar, iyiler. Herhangi bir sıkıntı yok. Biz kaçıranı bir kişi olarak biliyoruz'' dedi.

-GEMİDE 24 KİŞİ VAR-

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, kaçırılan ''Kartepe'' adlı deniz otobüsünün Selimpaşa'nın 1-1,5 mil açığında yakıtları azaldığı için demirlediğini belirterek, ''Gemide, 5'i kadın 18 yolcu, 4 mürettebat, 2 stajyer olduğu şeklide bilgiler var'' dedi.
 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Büyükakın ise, yaptığı açıklamada, saat 17.40'ta Gölcük'e gitmek üzere İzmit'ten hareket eden ''Kartepe'' adlı deniz otobüsünün kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi tarafından kaçırıldığını söyledi.

Büyükakın, 'Şu anda tehlike arz edecek bir durum yok. Geminin nereye gittiği de belli değil'' diye konuştu.

Denizcilik Müsteşarlığı yetkilileri, geminin rotasının ''otomatik tanımlama sistemi'' ile takip edildiğini, buna göre saatte 21 deniz mili hızla, Marmara Denizi'nin güneyine, Gemlik Körfezi'ne doğru hareket halinde olduğunu bildirdiler.

Kaçırılan deniz otobüsüne, iki Sahil Güvenlik botu eşlik ediyor. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler