YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Deniz Baykal'dan "Mustafa Sarıgül" açıklaması
CHP eski Genel Başkanı, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Mustafa Sarıgül'e yönelik, kendisine atfen basında çıkan haberlere yanıt verdi.
Deniz Baykal'dan "Mustafa Sarıgül" açıklaması
24 Ekim 2013 / 19:29 Güncelleme: 24 Ekim 2013 / 19:39

CHP eski Genel Başkanı, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, adı CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları arasında geçen Mustafa Sarıgül'e yönelik, kendisine atfen basında çıkan haberleri yalanladı. Baykal, "Bu konuda henüz bir açıklama yapmamış olmam elbette bu konuda bir düşüncem olmadığı anlamına gelmez" ifadesini kullandı.

Baykal, yazılı açıklamasında, görsel ve yazılı basında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan aday tartışmaları içinde adı geçen bir kişiyle ilgili (Mustafa Sarıgül) açıklama yaptığı iddiasının yer aldığını anımsattı.

Bu iddianın doğru olmadığını bildiren Baykal, bu konuda herhangi bir açıklama yapmadığını kaydetti.

Baykal, "Haberin sahibi olan ajansın herhangi bir temsilcisi ile de bir araya gelmedim. Zaten bu haber içinde kullanılmış olan bazı ifadelerin bana ait olamayacağını kamuoyumuzun da takdir edeceğine inanıyorum. O nedenle bu, yakıştırma bir haberdir. Bu konuda henüz bir açıklama yapmamış olmam elbette bu konuda bir düşüncem olmadığı anlamına gelmez. Günü geldiği zaman elbette kendi üslubumla gerekli açıklamayı yapacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın" dedi.

'CHP çapulcu partisine döner" iddiası

Bazı internet sitelerinde Baykal'ın Sarıgül'ün tekrar CHP'ye dönüşü ile ilgili olarak Sarıgül'ün CHP'ye gelmesi durumunda 'CHP çapulcu partisine döner" dediği iddia edilmişti.


GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler