YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demokrasi şehitleri toprağa veriliyor
Demokrasi şehitleri toprağa veriliyor
17 Temmuz 2016 00:37
FETÖ'nün darbe girişimini engellemeye çalışırken vurularak şehit olan Anar ve Takdemir'in cenazeleri, Ankara'nın Kazan ilçesinde defnedildi

FETÖ'nün darbe girişimi engellemeye çalışırken vurularak şehit olan Ahi Mahallesi Muhtarı Ali Anar (34) ve Ömer Takdemir'in (20) cenazeleri, Ankara'nın Kazan ilçesinde toprağa verildi.

Akıncı Hava Üssü'ndeki uçakların kalkışını engellemeye çalışırken vurularak ağır yaralanan ve kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybeden 20 yaşındaki Takdemir ve 34 yaşındaki Anar'ın naaşları, hastane morgundan yakınları tarafından alınarak Yakuphasan ve Ahi Camisi'ne getirildi.

İlçe Müftüsü Halil Karagöz, helallik alınmasının ardından yaptığı konuşmada, "Kendi öz kardeşine kurşun sıkacak kadar, tankın altına alıp ezecek kadar kin ve nefret duyguları besleyen bütün vatan hainlerini, şerefsizleri, Fetocuları, paralelcileri Allah'a havale ediyoruz. Bu şehitlerimiz sayesinde milletimiz, vatanımız dün ve bugün uçurumun kenarından dönmüştür. Allah böyle acılarla bizleri imtihan eylemesin." diye konuştu.

Kılınan namazın ardından Anar ve Takdemir'in cenazeleri, tekbir ve dualarla defnedildi. 

 // anti laik
bunlar demokrasi şehiti değil vatan şehiti öyle bir şehitlik yok...
17 Temmuz 2016 00:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler