YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demokrasi Çağrısı
Türkiye, yerel seçimlere günler kala, tarihinde hiç yaşamadığı bir sürece tanıklık etti. Yasa dışı dinlemeler yapıldı ve bu dinlemeler servis edildi. Ankara 1. Organize Sanayi Başkanı Ahmet Kaya konuyla ilgili bir bildiri yayınladı.
Demokrasi Çağrısı
29 Mart 2014 / 14:38 Güncelleme: 29 Mart 2014 / 14:41

İşte Ankara 1. Organize Sanayi Başkanı Ahmet Kaya'nın yayınladığı 'Demokrasi Çağrısı' isimli o bildiri:

Milletimizin bu demokratik ortamın kıymetini bilmesi gerekir. Zira bölgemizdeki pek çok ülke halkı için böyle bir demokratik rekabet ortamına kavuşmak hala hayaldir. Yanı başımızdaki Suriye’de insanlar özgürlük ve demokrasi adına ölüm kalım savaşı veriyor. Mısır’da halk demokrasiyi koruma adına darbeci kurşunlarına göğüs geriyor. Yemen’de, Ürdün’de, Cezayir’de demokrasi arayışları sürüyor. Körfez ülkeleri için demokrasiden bahsetmek adeta isyanla eş tutuluyor.

Demokrasinin olmazsa olmaz şartlarından biri de rekabetçi bir ortamda yapılan seçimlerde ortaya çıkan halk iradesine herkesin saygı duymasıdır. Bu çerçevede çoğunluğu kazanan partinin ülkeyi yönetmesine rıza göstermek esastır. Uzlaşmanın yolu halkın hakemliğine başvurmaktır.

Seçimin barış ve huzur içinde geçmesini diler, ülkemiz ve demokrasimiz açısından hayırlı sonuçlar getirmesini temenni ederiz.

Ülkemizin bütünlüğünü, milletimizin selametini ve halkımızın güvenliğini yakından ilgilendiren kritik bir konuda Dışişleri Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı'nın yaptığı son derece mahrem ve gizli bir güvenlik toplantısının illegal olarak dinlenip uluslararası medya marifetiyle tüm dünyaya servis edilmesini ülkemize yapılan haince bir saldırı olarak görüyor ve esefle kınıyoruz.

Türkiye’nin kritik bir seçim sürecinden geçtiği, küresel ve bölgesel düzlemde gerginliklerin had safhaya çıktığı bir dönemde gerçekleştirilen bu olayın siyasi, ideolojik, dini veya ahlaki olarak hiçbir şekilde izah edilmesi veya mazur görülmesi mümkün değildir; olay apaçık bir vatana ihanet eylemidir.

Hükümetimizden ve ilgili devlet birimlerinden beklentimiz bu ihanet olayının perde arkasının ivedilikle aydınlatılması, faillerin hukuk önüne çıkarılarak yargılanması ve benzer müessif olayların yaşanmaması için gerekli önlemlerin acilen alınmasıdır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur...

Ahmet KAYA

Ankara 1. Organıze Sanayi Başkanı

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler