YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'tan yaşananlara ilk yorum
Demirtaş'tan yaşananlara ilk yorum
08 Ekim 2014 07:39
Demirtaş, "Bayrak ve Atatürk büstünü yakanları kınıyorum. Bunlar batıdan doğuya destek gelmesin diye yapılan provokasyondur" dedi.

IŞİD'in Kobani saldırılarını bahane ederek, Türkiye'nin bir çok noktasında yapılan gösterilerle ilgili konuşan Selahattin Demirtaş, Atatürk heykeli ve Türk Bayrağı yakılmasıyla ilgili provokasyon uyarısında bulundu.

Bir televizyon kanalına konuşan Demirtaş, "Bayrak ve Atatürk büstünü yakanları kınıyorum. Bunlar batıdan doğuya destek gelmesin diye yapılan provokasyondur" dedi.
Demirtaş şunları söyledi:

"Tampon bölge değil, koridor açılsın"

Hamaset yapma günlerini geçtik. Direnişteki insanlar kardeş miyiz, değil miyiz görmek istiyorlar. Bu topraklar kimsenin babasının petrol kuyusu değil, halkların öz yurdudur. Yapılması gereken tampon bölge değil, koridor açılmasıdır. Kobani'nin kendini savunabilmesi için yardımın geçebilmesi amacıyla. Bu direnişi zafere götüreceğiz, buna yürekten inanıyorum. Kobani ne hava saldırısı istiyor, ne de kara harekatı. Sadece bu abluka kalksın ki kendimizi savunabilelim diyorlar. Kobani'nin düşmesini bekleyenler hayretler içinde. Tankları sadece tanksavarlar durdurabilir sanıyorlar. Oysa iradeyle durduruldu.

"Azerbaycan olsaydı..."

Kobani değil de Azerbaycan olsaydı, Türk halkı da sınıra yığılsaydı, hükümet oradaki Türkleri gazla copla dağıtır mıydı? İnsanlarımız burayı boşaltmazlar, evlatları orada, IŞİD katliamı ile yüz yüze. Hükümet bu duyguyu anlayamıyor. Bu kararlılık kırılmadığı sürece Kobani düşmeyecek. Halkımız hiçbir yerde geri adım atmadan direnişini sürdürürse, ablukanın kırılacağına inanıyoruz."

teskereye hayır de savaş iste
 // nazın karamete
Teskereye hayır de halkı sokağa dök ondan sonra da türkiye'ye koridor aç de farkındamısın sen , aslında Devlet senin gibi hainleri ve yandaşlarını ışıdın elinden koruyor seni tc vatandaşı olarak görüyor ve ölmenize razı olmuyor. keşke sınırı bir günlüğüne açsa da sınırın ötesine gönderse ve geri dönüşünüze izin vermese ne güzel olur IŞID la rahatça savaşırdınız değil mi ilk kacacak olan sizlersiniz ve gene bu devlete sığınırdınız...
09 Ekim 2014 Perşembe 01:47
Bunlar KÜRT değil; olamazlar
 // tarık BOZ
Doğuda ve DİYARBAKIR'da yaşanan olayları; şehir halkımızın yaşam ve özgürlüklerine gem vuran, bu kanı bozuk, cahil ve biçare insanları kınıyoruz. Diyarbakır ve Diyarbakırlılar uyanmalıdır artık. Bunlar geleceğimize sahip çıkmaya çalışan asalaklardan başka birşey olamazlar. Bırakın bizleri, bırakın Diyarbakır'ı çekin artık o pis ellerinizi üzerimizden. ...
08 Ekim 2014 Çarşamba 12:22
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler