YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'tan Türkiye'ye küstah PYD teklifi!
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye'nin PYD ile işbirliği yapması gerektiğini söyledi.
Demirtaş'tan Türkiye'ye küstah PYD teklifi!
08 Eylül 2016 / 01:27 Güncelleme: 08 Eylül 2016 / 07:52

Rus yayın organı Sputnik'e konuşan Selahattin Demirtaş, bir taraftan Fırat Kalkanı operasyonunu "işgal hareketi" olarak yorumladı, bir taraftan da Türkiye'ye PYD/YPG'yle işbirliği yapmasını önerdi.

Demirtaş açıkça PYD ifadesini kullanmasa da, "oradaki kürtler" diyerek terör örgütü YPG/PYD adına Türkiye'ye işbirliği teklifi yaptı.

Demirtaş şunları söyledi:

Türkiye sınır güvenliğini düşünüyorsa, bunun en önemli yolu Kürtlerle işbirliğidir. Oradaki Kürtlerle işbirliği yaptığı zaman, o bölge zaten Türkiye için bir tampon bölgeye dönüşür. Ama Türkiye'nin derdi tampon bölge falan değil, fırsat oluşursa, koşullar olgunlaşırsa orayı işgal etmek istiyor. Bu da hatalı bir politika olur.

Demirtaş aynı zamanda Rusya'nın Suriye'deki faaliyetlerinden de büyük bir övgüyle bahsederek "DAEŞ'le en etkili şekilde savaşan ülke Rusya'dır" dedi.

 

HABER7

Dalga geçiyor galiba
 // Boğaçhan
Sizin Hizbullah ile işbirliği yaptığınız gün biz de PYD/YPG ile işbirliği yaparız....
08 Eylül 2016 Perşembe 13:57
politik
 // dede
Bu sözleri sen akıl edemezsin son gittiğin yerden aldığın talimatla Ülkeyi ikileme düşürdüklerini sanmasınlar, Terörist bölgesi diye güvenli bölgemi olur. Sizin karşınızda dünkü oluşmuş Devlet yok git böyle söyle tasmanı tutanlara......
08 Eylül 2016 Perşembe 12:52
1
 // 1
Bu ülkede OHAL Var. .....
08 Eylül 2016 09:29
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler