YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'tan tehlikeli çağrı: Anasından doğduğuna pişman edin!
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Size saldıranı anasından doğduğuna pişman etme hakkınız vardır. Anayasal haktır. Halkımız kendini savunsun" dedi.
Demirtaş'tan tehlikeli çağrı: Anasından doğduğuna pişman edin!
09 Eylül 2015 / 11:03 Güncelleme: 09 Eylül 2015 / 11:16

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş partisinin binalarına yönelik saldırılarla ilgili açıklama yaptı. Selahattin Demirtaş, "Yakıp yıkanlar, insanları dövenler, mevsimlik işçilerin çadırlarını yakanlar linç edenler hepinizin görüntüleri var. Bugün olmaz yarın ama illa hesabını vereceksiniz" diye konuştu. 

Selahattin Demirtaş saldırılara karşılık verilmesini isteyerek "Size saldıranı anasından doğduğuna pişman etme hakkınız vardır. Anayasal haktır. Halkımız kendini savunsun" dedi. 

İşte Selahattin Demirtaş'ın açıklamalarından öne çıkanlar;

Dün akşam ve önceki akşam Türkiye genelince devlet eliyle ve bir hükümet desteğiyle yaşanan linçlere dair görüşlerimizi paylaşmak isteriz. Normal bir süreçten geçmiyoruz. Böylesine kaotik bir dönemde ülkemizde de bir kez daha çatışmalı döneme girilmiş olması ve savaş kararıyla birlikte ülkemizin kan gölüne dönmesi çok büyük talihsizliktir.

"BÜTÜN ACILARA SAHİP ÇIKIYORUZ"

Polis, gerilla, askeri çocuk her gün birini kaybediyoruz. Kaybedilen canların üniformasına bakmadan bütün acılara sahip çıkıyoruz. Acıları ortaklaştırmaya çalışıyoruz. Henüz maalesef sonuç alabilmiş değiliz. Her gün geçen bedenler tabutlarda gönderiliyor. Bu savaşın başlamasında büyümesinde karar alma sürecinde biz yokuz. Ne karar vericisi olduk ne destekleyicisi olduk. HDP’nin zerre kadar çok şükür kararı yoktur. Karar Cumhurbaşkanı ve Başbakan tarafından veriliyor.

"AKP VE MİT GÖREVLENDİRDİ"

Protesto amacıyla sokağa çıkanlara biz saygı duyarız, herkesi protesto etme hakları vardır. Bu çerçevede herhangi bir lafımız yoktur. Eleştirileri dinleriz, anlamaya çalışırız. Bizim sözlerimiz AKP ve MİT istihbaratı ile yapılmış görevlendirilmiş çeteleredir. Bunlar isim isim belirlenmiş ve maaşlı insanlardır. Tek elden yönetilen saldırı kampanyası devlet eliyle yürütülmüştür. Bize 400 vekil vermezseniz sizin burnunuzdan getiririz demek istiyorlar. Bunu da açık açık söylüyorlar. Bunu da devletin imkanlarıyla yapabilirler. Devlete el koymuş durumdalar.

"YARIN İLLA HESABINI VERECEKSİNİZ"

Yakıp yıkanlar, insanları dövenler, mevsimlik işçilerin çadırlarını yakanlar linç edenler hepinizin görüntüleri var. İşlediğiniz suçlar 20 yıla tabiidir. Bugün olmaz yarın ama illa hesabını vereceksiniz. Arkasında hükümet desteğini hissedip bu linçleri yapanlar yazık size, kendinizi harcatmayın, harcayacaklar size, hükümet yok arkanızda, iktidardan düştüler…

Cana gelmesin mala gelsin, HDP binaları kurban olsun…. Bunları yapanlar cebinde bir çay parası bile olmayan insanlar, onlara da üzülüyoruz acıyoruz. Bunlar gidiciler siz ortada kalacaksınız, arkanızda hükümet yok, yargı önünde hesap vereceksiniz… Biz kendimizi feda ederiz diyorsanız yapacak bir şey yok.

HERKES AYAĞINI DENK ALSIN

1 Kasım’da seçim var, iktidar olamayacaklar, herkes ayağını denk alsın ona göre adım atsınlar… Kendilerine milliyetçi diyenler zaten sokaklarda gereğini yapıyorsunuz.

"PARTİMİZİ AÇIKÇA HEDEF GÖSTERİYORLAR"

Erdoğan – Davutoğlu ikilisi partimizi açıkça hedef gösteriyorlar. Ben bu ülkede inanıyorum ki gururlu, onurlu savcılar hala vardır onlara çağrı yapıyorum. Dökülen kandan bizi sorumlu tutuyorlar. Lütfen Cumhurbaşkanı ve başbakandan bunun delilini isteyin. Bu ülkenin alçak medyası Dağlıca’da ki emri de benim verdiğimi yazdı, nasıl olmuş, emri kim vermiş çıksın istiyoruz ortaya. Biz korkmuyoruz.

"ŞEHİT HABERLERİNDE KONYA’DA GOL COŞKUSU YAŞIYORDU"

Şu anda şehit cenazelerinde ağlamaklı konuşan bu ülkenin düşmüş başbakanı Dağlıca’da şehit haberleri geldiği dakikalarda Konya’da gol coşkusu yaşıyordu ve bir şehit çocuğuyla birlikte büyük bir maç coşkusu yaşıyordu ve o saatte maalesef haberi vardı. Bu ülkenin düşük başbakanı maç coşkusuyla seçim pozları veriyor.

"BU İŞTE BİR TERSLİK OLMALI"

Bu ülkeyi çalan, çırpan yağmalayan siz, saray uğruna bu çocukları savaşa gönderen siz ama ne hikmetse binaları yakılan, hep saldırıya uğrayan biz… Bu işte bir terslik olmalı. Bugün kardeşlik var mı yok mu onu gösterme zamanıdır. Türkiye’nin batısı ne diyor bu yakma yıkmalara? Etle tırnak edebiyatı yapmak kolaydır. Komşusunuz evi, işyeri yakılırken Türkiye’nin batısı bu işe ne diyor.
HDP Türkiye için bir şanstır.

"60 ODALI YERİMİZDE TEK ODA ATEŞE VERİLDİ"

Türk-Kürt bugün el ele versin. Kardeşlik düğünde değil, taziyede belli olur. Hakkımızdır bunu görmek istiyoruz, büyük bir zulüm ve baskı altındayız. Polis eşliğinde arşivimiz yağmalandı ve yakıldı. Neredeyse 60 odalı yerimizde tek oda ateşe verildi o da arşiv odamız. Yüzlerce kişi parti merkezinin önünde, aradık uyardık tedbir alınmasını istedik.

"KENDİNİZİ SAVUNMANIZ KANUNA GÖRE DE HAKTIR"

Tahrikler sürecek, öyle gözüküyor sakın prim vermeyin. Biri sizin evinizi yakmaya geliyorsa ona karşı kendinizi savunmanız kanuna göre de haktır.

"ONLARI ANASINDAN DOĞDUĞUNA PİŞMAN EDİN"

Size evinizi, işyerinizi, partinizi yakmaya yıkmaya çalışanlara karşılık vermeniz hakkınızdır, onları anasından doğduğuna pişman edin. Orantılı bir şekilde herkes meşru müdafaasını yapmalıdır. Parti teşkilatlarımız zara onarılacaktır, çalışmanıza devam edeceksinizdir. HDP bugün Türkiye’nin batısında oy almak için değil, hep beraber yaşamak için parti tabelamızı asıyoruz, onlar sıradan bir tabela değildir, kardeşliğin tabelasıdır.

"BEDELLER BÜYÜK BİLİYORUZ"

Bugünler gelip geçicidir, korkmak asla kitabımızda yoktur, Allah’tan başkasından korkmadık korkmayız. İnanın hepimiz ölüm tehditleriyle çalışıyoruz, bunlara kulak assak çalışamazdık, bu ülkenin evlatlarından daha kıymetli değil diyoruz. Bedeller büyük biliyoruz, bu acıların hepimizin ortak yaşam harcı yapmak istiyoruz, bunlar geçecek ama emin olun geçecek. Hep birlikte başaracağımıza inanıyoruz.

"CİZRE'Yİ KERBELA’YA ÇEVİRDİLER"

Cizre’yi savaş uçaklarıyla bombalasalar AKP alkışlar. 6 gündür ablukada Cizre, Kerbela’ya çevirdiler, gazeteciler biz böyle bir şey görmedik diyorlar. Yıl 2015. Bu rezilliğe göz yumamayız, bugün Cizre’ye hareket ediyoruz. Tek talebimiz var. Sokağa çıkma yasağı kaldırılsın. Cizre kaymakamı, valisi samimilerse biz bunun için yola çıkıyoruz. Durumun şiddetsiz bir duruma dönüşmesi için elimizden geleni yapacağız. Askerin de polisin de vatandaşın da canını korumak için gidiyoruz. Bütün halkımızı her yerde bu Cizre yürüyüşümüze sahip çıkmaya çağırıyoruz. Bizim Cizre’den vermeye çalıştığımız sağduyu mesajımız engellenmesin.

 // Mehmet Mehmetoğlu
Saygıdeğer yargı mensupları sizlere sesleniyorum, bu pervasızca açıklamalara ne zaman müdahil olacaksınız......
09 Eylül 2015 16:41
eeeee
 // emin
ben şuna eminim. sen ananı ve köpeklerini alıp kaçacaksın. yanında ki hurilerini (figenini/emineni) unutma. bu nazlı ülkemizi 2.5 soysuza bırakmayacağız...perişan olacaksınız. doğanıda unutma ona saz çalıverirsin......
09 Eylül 2015 Çarşamba 16:31
BATI YAVRUSU HAİN
 // TEKVATANTEKBAYRAKTEKMİLLET
Ermeniliğini gizlemiyen mert insanlardan korkma...Asıl kalleşler kimliğini gizliyen bu BATI yavrusu hainlerdir.taşnak,hınçak tohumları ,asala yavruları,diaspora çocukları !.. üstlendiğiniz şehit cinayetleri karşılığnda muhteşem müslüman türk ve onun şanlı TSK sı böyle öttürür işte sizi!Boşuna kürt kartı oynamayın.kürt -türk kardeşlerimiz elhamdülillah müslümandır.Ve sizin gibi dinsiz donsuzlara pabuç bırakmazlar!!!...
09 Eylül 2015 Çarşamba 15:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler