YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'tan ilginç açıklama
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 'devlet silah bıraksın' gibi bir söylemlerinin kesinlikle olmadığını savundu.
Demirtaş'tan ilginç açıklama
19 Eylül 2012 / 19:48 Güncelleme: 19 Eylül 2012 / 19:50

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır Yenişehir Belediyesi tarafından yapılan fidanlık ve sosyal tesislerin açılışını yaptı. Açılış öncesinde konuşan Demirtaş, 'devlet silah bıraksın' gibi bir söylemlerinin kesinlikle olmadığını savundu. Demirtaş, devletin silahlı olmasının doğal olduğunu, sadece ellerin tetikten çekilmesini istediklerini ileri sürdü.

CHP'nin Kürt sorununun çözümü için diyalog deyip, daha sonra da Oslo görüşmelerini medyaya sunarak kendisi ile çeliştiğini belirten BDP Genel Başkanı Demirtaş, "Bu yol diyalogla çözülür başka yolu yok' diyorlar. Ama Oslo görüşme tutanaklarını ortalığa döküp müzakereyi mahkum etmeye çalışıyorlar. CHP'ye de sormak istiyorum 'Siz diyalog demekle neyi kast ediyorsunuz? 'Bu iş silahla çözülmez' diyen CHP'liler nasıl çözülür o zaman? Oslo'yu da mahkum ettiğinize göre müzakereyi diyalogu da vatana ihanet gibi gösterdiğinize göre çıkın bir açıklayın biz de anlayalım diyalogdan ne anlıyorsunuz. Başka hangi seçenek var." şeklinde CHP'ye eleştiriler yöneltti.

Demirtaş, Anamuhalefet Partisi CHP'nin Kürt sorununun çözümü konusunda yangına körükle gittiğini dile getirdi. CHP'nin tutumunun doğru olmadığını savundu. Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler