YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'tan flaş açıklama
HDP Eşgenel Başkanı Selahattin Demirtaş Cizre'de yaşanan provokasyonlara karşı uyararak, "Oyuna gelmeyin" dedi.
Demirtaş'tan flaş açıklama
29 Aralık 2014 / 01:25 Güncelleme: 29 Aralık 2014 / 07:36

HDP Eşgenel Başkanı Selahattin Demirtaş, Şırnak'ın Uludere İlçesi Irak sınırında düzenlenen hava operasyonunda 34 kişinin öldüğü olayın 3'üncü yıldönümünde Gülyazı Köyü'nde düzenlenen anma törenine katıldı.

Demirtaş, burada Cizre'de PKK ve Hüda-Parlılar arasında silahlı çatışmada 3 kişinin öldüğü olayları değerlendirdi. Ölen 3 kişiye Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileyen Demirtaş, şunları söyledi;

Kışkırtan yayınlar yapıldığını tespit ettik

"Acılarını yürekten paylaştığımı belirtmek istiyorum. Özellikle Cizre'deki olaylar başladığı saatte bazı sosyal medya hesaplarından tahrik eden, iki tarafın gençlerine bir birine karşı kışkırtan yayınlar yapıldığını tespit ettik. Bu sosyal medya hesapları tam olarak kimindir, bunları savcılığa bildirip araştırılmasını isteyeceğiz.

Oyuna gelmeyin

Tahmin ediyorum ne Hüda-Par'a nede Kürt gençliğine ait olmayan hesaplardan onlarınmış gibi yayınlar yapan hesaplar fark ettik. O nedenle Cizre'deki mevzunun muhtemeldir ki ,iki taraf içine sızma yapmış ve bilinçli bir şekilde çatışma katliam yaratmak isteyen güçlerin tezgahı oyunudur. Bu oyuna kimsenin düşmemesi, gelmemesi lazım. Sabırlı sağduyulu metanetli davranılırsa bu tür provokasyonları atlatmak kolay olur.

Tarafların kullandığı dile mutlaka dikkat etmesi gerekir. Tahrik eden kışkırtan birbirine düşürmeye çalışan kim varsa provokasyonun oradan geldiği bilinmelidir."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler