YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'tan çözüm süreci açıklaması
Avrupa Parlamentosu’nda konuşma yapan BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, hükümetin, Öcalan’la görüşmelere başlamasının bir geri adım olarak değerlendirilmediğini söyledi.
Demirtaş'tan çözüm süreci açıklaması
05 Şubat 2013 / 19:22 Güncelleme: 05 Şubat 2013 / 19:24

“Yeni bir görüşme trafiğinin başlatılmasını anlamlı bulduklarını” ifade eden Demirtaş, “Hükümetin İmralı’da Sayın Öcalan’la görüşmeye başlamasını bir zafiyet, bir geri adım olarak değerlendirmiyoruz. Bunu ileri adım olarak değerlendiriyoruz, bunu hükümetin siyasi kararlılığı ve gücü olarak değerlendiriyoruz” dedi.
 
Demirtaş, “Biz hükümete bu konuda geri adım attırmak için kampanya yapmadık. Tam tersine ileriye doğru bir adım atması için cesaretlendirdik ve bugün onun gereğinin yapılmış olmasından mutluluk duyuyoruz. Ve bunun gerekçelerini hükümet açısından bir zayıflık olarak, hükümeti zora sokacak bir iç politika malzemesi olarak değerlendirenlere de kesinlikle katılmıyoruz” ifadelerinde bulundu.

İHA

21:48
 // Kenan Akkuş
Gözünü seveyim, şu barışı sabote etmek isteyenlerin hevesini kursaklarında bırakın. Barış için ne gerekiyorsa, elinizden geleni yapın. Toplumu germek isteyenlere, pirim vermeyip, esnek olun. Kürt-Türk tartışmasından başkaları nemalanıyor. Kaybeden biz oluyoruz....
05 Şubat 2013 21:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler