YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'ın Kandil'de sır dolu 12 saati
HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, önce ABD'ye gitti. Ardından Türkiye'ye dönüp karayoluyla Kuzey Irak'a geçti. Ağabeyinin de bulunduğu Kandil'e girdi. Burada sır dolu 12 saat geçirdi
Demirtaş'ın Kandil'de sır dolu 12 saati
11 Aralık 2015 / 08:03 Güncelleme: 11 Aralık 2015 / 08:12

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, 1 Aralık'ta Washington'a gitti. ABD Başkanı Barack Obama'nın Ortadoğu Danışmanı Robert Malley, ABD Dışişleri Bakanı Yardımcısı Tony Blinken ve kongre üyelerinden Adam Smith ile Beyaz Saray'da bir araya geldi.

Tam 6 gün boyunca ABD'de kalan HDP Eşbaşkanı bazı düşünce kuruluşlarının toplantılarına da katıldı. Demirtaş ardından 7 Aralık'ta İstanbul'a geldi. Önce Ankara'ya sonra Diyarbakır'a geçti. İşte HDP Eşbaşkanı'nın sır dolu yolculuğu burada başladı. 

HABUR SINIR KAPISI'NDAN... 

Takvim'in edindiği bilgilere göre Demirtaş, 8 Aralık'ta karayoluyla Habur Sınır Kapısı'ndan geçip Erbil'e gitti. Daha sonra Erbil ile Duhok arasında bulunan Akra kasabasına geçti. Buradan terör yuvası Kandil'e çıktı.

Demirtaş, "Şiyar" kod adlı ağabeyi Nurettin Demirtaş'ın da silahlı eğitim verdiği Kandil'de 12 saat kaldı. Türk jetleri bölgeyi bombalayınca Demirtaş kaçtı.

Önceki gün ise Süleymaniye'de Celal Talabani'nin yardımcısı Mala Bahtiyar'la görüştü. Demirtaş, Talabani'yi de ziyaret edecekti. Ancak yerel kaynaklar, "Mesut Barzani, MİT'i ziyaret edince Demirtaş temaslarını yarıda kesti" iddiasında bulundu. Demirtaş'ın bu trafiği ise akıllarda soru işareti bıraktı.

TİCARET YAPIYOR YALANI

HDP lideri Demirtaş daha önce, "Ağabeyim Erbil'de ticaret yapıyor" demişti. Fakat ağabey Demirtaş'ın Kandil'de fotoğrafları çıktı. Nurettin Demirtaş terör operasyonlarından ağır yaralı kurtulmuştu.

 

TAKVİM

belki de ...
 // murat paşa
belki de uyuşturucu ticaretini veya organ ticaretini veya silah ticaretini kastediyordur, yada hepsini......
11 Aralık 2015 13:56
 // MEMIS
Terörü bitirmek icin önce HDP keferelerinden baslamak gerikir.YOKSA BU BELA BITMEZZZZZZZZ...
11 Aralık 2015 11:05
bu resim..
 // atiker
demirtaşın terörist olduğunun açık kanıtı ve delilidir kandile giden bir siyasetci genel eş başkanının terör ve teröristle işbirliği yaptığının açık delilidir hakim ve yarı sisteminin bu adamı hemen tutuklaması gerekir ....
11 Aralık 2015 Cuma 10:02
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler