YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'ın Diyarbakır'daki çatışmaya ilk yorumu
Demirtaş'ın Diyarbakır'daki çatışmaya ilk yorumu
09 Haziran 2015 22:06
HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır'da 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan PKK- HÜDA PAR çatışması hakkında yorumda bulundu. Demirtaş, sağduyu çağrısında bulundu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, resmi Twitter adresinden Diyarbakır’da 3 kişinin öldüğü 1 kişinin de yaralandığı saldırılara ilişkin açıklama yaptı.

Demirtaş resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada provokasyon uyarısında bulunarak sağduyu çağrısı yaptı. HDP Eş Genel Başkanı attığı tweetlerde, ‘’Diyarbakır’da kirli bir tezgah sahneleniyor. İç çatışmayı tetiklemek istiyorlar. Bütün Partiler sabırla ve ortak akılla hareket etmelidir. Siyasi sorumluluk sahibi olanlar diyalogla bu tür tezgâhları boşa çıkarabilecek olgunlukta davranmalıdırlar. Sokakta karşı karşıya getirme senaryolarına karşı herkes bilinçle hareket etmeli ve sokaktan çekilmelidir. Sahte hesaplar üzerinden sosyal medyayı tahrik için kullananlara riayet edilmemelidir. İntikam ve kin kusan hiç kimse iyi niyetli olamaz’’ ifadelerine yer verdi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler