YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'ın birliği tim elemanı yetiştiriyor
Demirtaş'ın birliği tim elemanı yetiştiriyor
Demirtaş'ın birliği tim elemanı yetiştiriyor
29 Nisan 2008 / 14:25 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş, askerlik görevini yapmak üzere Karabük'ün Safranbolu ilçesinde bulunan 125'inci Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı'na teslim edildi.

"Askerlikten kurtulmak için hile yapmak"tan tutuklu yargılanan, ancak Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Mahkemesi'nce tahliye edilen Demirtaş'ın da aralarında bulunduğu 52 kişi, dün gece Sincan'daki Ankara Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ne, ardından Abidinpaşa Mahallesi'ndeki Askerlik Dairesi Başkanlığı'na getirildi.

Buradaki işlemleri tamamlanan DTP Genel Başkanı Demirtaş, daha sonra Yenimahalle'deki İl Jandarma Komutanlığı'na götürüldü.

Demirtaş ile beraberindeki Serkan Özdemir, Servet Gül, Enver Geçgel ve Mehmet Güler, sabah saat 07.30 sıralarında sivil jandarma ekiplerince Safranbolu Yazıköy'de bulunan 125'inci Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı'na getirildi.

Demirtaş ve beraberindekiler, 88/2 tertip askerlerle birlikte acemi askerlik görevini yapacak. Demirtaş'ın devre kaybı olduğu için 45 günlük acemilik devresinin uzayacağı öğrenildi.

125'inci Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı, daha çok özel harekat ve Güneydoğu'da operasyon yapan askeri tim elemanı yetiştirilmesi konusunda eğitim veriyor.

"Çürük raporu" davasında tahliye kararı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Mahkemesi, 28 Nisan'da, ''askerlikten kurtulmak için hile yapmak'' suçundan yargılanan ve aralarında DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş'ın da bulunduğu 52 kişinin tahliyelerine karar verdi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler