YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'ın abisinden canlı bomba için skandal benzetme
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın ağabeyi PKK'lı Nurettin Demirtaş, Ankara'da 36 vatandaşın hayatını kaybettiği intihar saldırısını gerçekleştiren canlı bomba için skandal bir tabir kullandı.
Demirtaş'ın abisinden canlı bomba için skandal benzetme
03 Mayıs 2016 / 23:02 Güncelleme: 03 Mayıs 2016 / 23:04

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın ağabeyi PKK'lı terörist Nurettin Demirtaş, örgütün Avrupa'daki gazetesi Yeni Özgür Politika'da Ankara'da 36 kişinin hayatını kaybettiği canlı bomba saldırısını gerçekleştiren Seher Çağla Demir'i konu alan bir yazı kaleme aldı.

CANLI BOMBAYA 'NİLÜFER ÇİÇEĞİ' DEDİ

Yeni Akit'te yer alan habere göre; "'Doğa' Zamanı!" başlıklı yazıda "Doğa" kod adını kullanan Demir'i anlatan Demirtaş,"Güven Park eylemi şimdi daha iyi anlaşılıyor…" ifadelerini kullandı. Demirtaş, Kızılay eyleminin doğru bir eylem olduğunu savunurken, Demir için "nilüfer çiçeği" ifadesini kullandı.

PKK'LI CANLI BOMBAYI HERAKLES'E BENZETTİ

Demirtaş şu skandal ifadeleri kullandı:

"Herakles adı Ereğli'ye dönüşürken Osmanlı egemenliği dönemidir. Tarih bir gün AKP-Saray egemenliğinin en kanlı döneminde adeta mitolojiyi yeniden canlandıracak, Ereğli-Herakles bir kez daha rolünü oynayacaktır."

 // Ömer
Müslümanlık adı altında Islamiyetin asla tasvip etmediği " ırkçılığı ” adetta meslek edinen ırkçı ırk kutsayıcı yeni akitçiler gerçekten bu zihniye ile kutsal saydığımız davanızdan şüphe duyuyorum. Allah bu pis hastalıktan kurtarsın...
04 Mayıs 2016 07:51
 // Oktay
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
04 Mayıs 2016 07:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler