YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'ı Nevruz'da kimse tanıyamadı
Diyarbakır'daki Nevruz kutlamalarına katılan HDP EŞ Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın 'sivil polis gözlüğüne benzeyen gözlükleri' sosyal medyada olay oldu.
Demirtaş'ı Nevruz'da kimse tanıyamadı
21 Mart 2015 / 17:18 Güncelleme: 21 Mart 2015 / 17:21

Soğuk ve yağmura rağmen büyük katılımla devam eden Diyarbakır’daki Nevruz kutlamalarında en çok dikkat çeken isimlerden biri HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş oldu.

Demirtaş'ın Meclis'teki resmi giyim tarzı dışında spor giyimi ve özellikle 'sivil polis gözlüğüne benzeyen güneş gözlükleri' sosyal medyada olay oldu!  

Demirtaş sosyal medyada olay oldu: 'Sivil polis' gözlüğü

HDP'Lİ Demirtaş'ın Nevruz kutlama alanında bir Kürt kadınıyla çekilen fotoğrafı sosyal medyada oldukça büyük ilgi gördü. Demirtaş'ın Meclis'te alışılan klasik giyim tarzının tersine sportif kıyafetleri oldukça dikkat çekti.

Nevruz kutlamaları soğuğa rağmen katılımlı

Vatandaşlar, yoğunluk nedeniyle yaklaşık bir kilometre mesafede araçlardan inerek, yaya olarak kutlamanın yapılacağı alana geldi. Yaklaşık 500 litre mazot, 15 ton odunun kullanıldığı Nevruz ateşi yakıldı. Aralarında Demokratik Toplum Kongresi'nin de (DTK) bulunduğu tertip komitesince düzenlenen Nevruz kutlamasına katılmak için kentin farklı noktalarından belediyeye ait araçlarla parka ücretsiz taşınan vatandaşlar, yoğunluk nedeniyle yaklaşık bir kilometre mesafede araçlardan inerek, yaya olarak alana geldi.

ekran-resmi-2015-03-21-12.34.04.png

 

İNTERNETHABER

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler