YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'a uçakta büyük şok!
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, halkı sokağa çağrısı nedeniyle, Kobani gösterileri sırasında çocuğu yaralanan bir yolcunun sert tepkisi ile karşılaştı. İddialara göre, Demirtaş yolcuyu tehdit etti.
Demirtaş'a uçakta büyük şok!
04 Kasım 2014 / 08:40 Güncelleme: 04 Kasım 2014 / 10:26

Diyarbakır’dan uçakla Ankara’ya giden HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Kobani olaylarında çocuğu yaralanan bir yolcunun tepkisiyle karşılaştı.

Yolcu, ''Senin yüzünden çocuğum hastanede yatıyor'' sözleriyle Demirtaş’ın üstüne yürümek istedi.

Geçtiğimiz perşembe günü Diyarbakır’dan Ankara’ya uçakla seyahat eden HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile bir yolcu arasında çıkan Kobani olayları tartışması karakolluk oldu.

''Amerika'ya gidip talimat mı aldın?"

Edinilen bilgilere göre, bir özel havayolu şirketine ait 21.20 uçağında eşiyle birlikte üçüncü sırada Ankara’ya seyahat eden bir erkek yolcu, ilk sırada oturan HDP Lideri Selahattin Demirtaş’la tartıştı.

Diyarbakır’da 6-7 Ekim’de Kobani olaylarında oğlunun yaralandığını ileri süren yolcu, uçağın Ankara Esenboğa Havaalanı’nda aprona yanaştığı sırada Demirtaş’a ''Senin yüzünden oğlum yaralandı, evde yatıyor. Amerika’ya gidip talimat mı aldın, insanları sokağa döktün. Katil, sıra 1 Kasım’da mı?'' diye bağırdı.

Koruma müdahale etti

Demirtaş ise ''Terbiyesizlik yapma'' diye karşılık verdi. Uçakta bulunan yolcular, tepki gösteren kişinin Demirtaş’ın üzerine yürümesi üzerine Demirtaş’ın, korumasından müdahale etmesini istediğini aktardılar.

''Demirtaş'tan yolcuya: 'Dışarıda görüşelim' "

Korumanın tutarak sakinleştirmeye çalıştığı yolcuya Demirtaş’ın, ''Dışarıda görüşelim'' dediğini anlatan görgü tanıkları, şahsın hakaret ederek ''Senin kayınpederinin apartmanında oturuyorum, ne yapabilirsin, gel görüşelim'' diyerek adresini verdiğini öne sürdüler.

AK Partili vekil araya girdi

Tartışmanın büyümesi üzerine uçakta bulunan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Hamzaoğlu, araya girerek tarafları sakinleştirmeye çalıştı ve olayın büyümesini önledi.

Demirtaş’ın korumasının talebi üzerine aprona çağrılan polisler, eşiyle birlikte seyahat eden kişiyi gözaltına aldı.

 

HABERTÜRK

18:56
 // yusuf
helal olsun tam izzetli bir durus sergilemis Allah in izni ile kurduklari korku imparatorlugu yerlebir olmustur....
04 Kasım 2014 18:56
tebrik ediyorum
 // halil
o yürekli diyarbakırlıyı tebrik ediyorum, eğer onun yaptığını terörden zarar gören her diyarbakırlı yapsa bu çapulcular hainliğe fırsat bulamaz....
04 Kasım 2014 Salı 08:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler