YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş yumuşak insanı oynadı
Demirtaş yumuşak insanı oynadı
17 Haziran 2015 07:22
CHP Eski Milletvekili Şahin Mengü, 7 Haziran seçimlerinde Demirtaş'ın çok iyi bir tablo çizdiğini ve yumuşak insanı oynadığını belirtti. Mengü ayrıca emanet oylar konusunda, "Emanet oy diye bir şey yoktur siyasette. Kimse kimseyi kandırmasın" dedi.

Kanal A ekranların Fatin Dağıstanlı'nın konuğu olan CHP Eski Milletvekili Şahin Mengü, 7 Haziran seçimleri ve koalisyon senaryolarına dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Şahin Mengü'nün açıklaması:

"Bu seçimin 3 tane mağlubu var. Birincisi Sayın Tayyip Erdoğan Beyefendi. Çünkü bir siyasi parti genel başkanı gibi sahaya çıktı ve diğer liderleri muhatap aldı. Bunu aşağılamak için söylemiyorum. Bir Cumhurbaşkanı tarafsızlığının dışına çıkarak rakip parti liderlerini karşısına aldı. AK Parti kaybetti. Ve benim partim kaybetti. Bu seçimin tek galibi var o da HDP. Çok sempatik bir lideri vardı. Çok iyi bir tablo çizdi. Yumuşak insanı oynadı. Çok zarif bir eşi vardı. Artık TV hayatımıza girdiği için eşlerde biliyorsunuz seçim meydanlarında geziyor. Özellikle kendi duruşu ile toplumda sempatik bir duruş yansıttı. İyi bir simülasyon yapıldığında görülüyordu ki HDP barajı geçmese bile AK Parti 276 Milletvekilinin altına inecekti."

"Siyasette giden oy geri gelmez biliyor musunuz? Emanet oy diye bir şey yoktur siyasette. Kimse kimseyi kandırmasın. Türkiye'de birincisi bizim gibi partici olanlar vardır. Bir de demokrasiyi kendi görüşüne göre her seçimde değişik partilere oy veren partizan olmayan insanlar vardır. Bence demokrasinin asıl sahibi ve temeli onlardır. Bizler particiyizdir. Kötü de olsa CHP'ye oy veririz iyi de olsa CHP'ye oy veririz. Şimdi benim Kemal Kılıçdaroğlu'nun söyledikleri ile uyuşmam mümkün değil. Ama ben oyumu CHP'ye veririm. Ama o gezen ve yüzen oy dediğimiz oy bence demokrasinin teminatıdır. Onlar yanlışı gördükleri zaman verilen oyu bir anda geri alır."

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler