YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş ve Yüksekdağ ifadeye çağrıldı
Demirtaş ve Yüksekdağ ifadeye çağrıldı
21 Eylül 2016 15:42
HDP'li Demirtaş ve Yüksekdağ'ın da aralarında bulunduğu 8 milletvekili "Terör örgütü propagandası yapmak" ve "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlarından ifadeye çağrıldı.

Van Cumhuriyet Başsavcılığınca, HDP Eş Genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da aralarında bulunduğu HDP'li 8 milletvekiline, ifadeleri alınmak üzere davetiye çıkarıldığı bildirildi.

Alınan bilgiye göre, milletvekillerinin yasama dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin anayasada değişiklik yapılmasını öngören kanunun Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesiyle Van Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilen milletvekili dosyalarının incelenmesi sürüyor.

Van Cumhuriyet Başsavcılığının, kentte çeşitli düzenlenen etkinliklerde yaptıkları konuşmalarda suç unsuru tespit edilen ve terörist cenazelerine katılan milletvekilleri hakkında yürüttüğü soruşturmalar kapsamında, Demirtaş ve Yüksekdağ'ın yanı sıra TBMM Başkanvekili ve HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan, HDP Van milletvekilleri Lezgin Botan, Adem Geveri, Bedia Özgökçe Ertan, Tuğba Hezer Öztürk ve Nadir Yıldırım'a "Terör örgütü propagandası yapmak" ve "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlarından ifadelerinin alınması için eylül ayında farklı tarihlerde davetiye gönderdiği öğrenildi.

ÜLKEMİZ'E, MİLLETİMİZE,➷➷➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
Bayrağımıza, Askerimize, Dinimize böylesine düşman erkekliDişili iki yaratık hakkında yazdığım birKaç kelâm yayınlanmıyor ise, bende daha fazla isrâr etmiyor, durumu ALLAH' havale dediyorum!!!...
21 Eylül 2016 Çarşamba 17:17
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler