YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş ve beraberindeki heyet Cizre'ye yürüyor
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Cizre'ye giden konvoyu Midyat çıkışında polisler tarafından kesildi. Yetkililer sokağa çıkma yasağı devam ettiği için izin verilemeyeceği söylendi. Bunun üzerine HDP'liler, Cizre'ye doğru yürüyüşe geçti.
Demirtaş ve beraberindeki heyet Cizre'ye yürüyor
09 Eylül 2015 / 17:00 Güncelleme: 09 Eylül 2015 / 17:48

Şırnak'ın Cizre ilçesinde devam eden sokağa çıkma yasağı sürerken ilçeye bugün gitmek isteyen HDP'lilerin yolu, provokasyon uyarısı neticesinde Mardin'in Midyat ilçesinde kesildi.

EMNİYET YETKİLİLERİ UYARDI

HDP'li bakanlar, HDP Eş genel başkanı Selahattin Demirtaş ve HDP'li vekillerinden oluşan heyet, İdil üzerinden Cizre'ye gitmek istedi.

Emniyet yetkilileri sokağa çıkma yasağı devam ettiği için izin verilemeyeceği söylendi.

CİZRE'YE YÜRÜYORLAR

Heyetin önü Midyat-İdil yolunun çıkışında panzerler ve TOMA'larla kesilirken, sokağa çıkma yasağı devam ettiği için izin verilemeyeceği söylendi. Bunun üzerine HDP'liler, Cizre'ye doğru yürüyüşe geçti.

CİZRE'DE ÇEMBER DARALDI

Özel harekat polisleri, günlerdir sokağa çıkma yasağı ilan edilen Cizre'de PKK'nın şehir yapılanması YDG-H'li teröristlere yönelik operasyonlar yapıyor. Çatışmaların giderek şiddetlendiği bölgeden, polisin ilçeyi teröristlerden temizlemek üzere olduğu bildirildi.

HDP'lilerin, polisin teröristlerden temizlemek için giriş çıkışları kapattığı Cizre'ye, sağ kalan PKK'lıları kurtarmak için gittiği de gelen bilgiler arasında.

CİZRE'DEKİ GRUP TOPLANTISI İPTAL

HDP'nin Cizre'de cuma günü yapacağı grup toplantısı da iptal edildi.

Birakin bakalim
 // uykucu
Cizre'ye kadar yuruyebilecekler mi?...
09 Eylül 2015 Çarşamba 18:52
amaç belli
 // İsa
Niçin gittikleri ortada.çember daraldı sıkışan PKK lıları kurtarmaya gidiyorlar Mesajı aldılar kurtarmak için...
09 Eylül 2015 18:24
kışkırtıcı yahudi troller
 // Ömer
bırakın // memet necisin sen? sadece isimlerinizi değiştirdiniz. geçmişte batıda yaptığınız ahlaksızlık ve hırsızlıklardan ötürü osmanlı himayesine alındığınız günden beri nankörlüğünüz devam etmekte.Bu ülkede yıllardır fitne peşindesiniz ama unutmayın çankalle ruhu ile Kürt ve Türk kardeşliğini bozamayacaksınız.mahfil çakal 'sözcü'ler gibi birileri üzerinden islama karşı kin kusma, hakkaret etme zavalılığınızın farkındayız.boşuna uğraşmayın ırksal üstünlük hastaları ile birlikte defolun ...
09 Eylül 2015 Çarşamba 16:24
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler