YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş, Ruslardan bakın ne istedi...
Moskova’da, Rusya Liberal Demokrat Partisi (LDPR) ve Rusya Federasyonu Komünist Partisi (KPRF) milletvekilleriyle bir araya gelen HDP Eş başkanı Selahaddin Demirtaş Rusya’nın Türkiye Kürtleri ile daha fazla ilgilenmesini istedi.
Demirtaş, Ruslardan bakın ne istedi...
15 Aralık 2015 / 23:30 Güncelleme: 16 Aralık 2015 / 07:44

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş Moskova ziyareti kapsamında Rusya Liberal Demokrat Partisi ve Rusya Federasyonu Komünist Partisi milletvekilleriyle bir araya geldi.  Demirtaş'ın Rusya'dan bazı istekleri oldu.

Demirtaş şunları kaydetti:

“Uzun süredir Kürt halkının Rusya’da diplomasi faaliyetleri üst düzeyde yürümüyordu, maalesef. Biz biraz bu ilişkileri daha hızlı sürdürmek istiyoruz. Yani Güney Kürdistan Rusya ilişkileri belirli bir noktaya geldi ama Türkiye Kürtleri Rusya ile ilişkiler diplomasi konusunda biraz eksik kalmış. Biz bu açığı kapatmaya çalışıyoruz.

“Rusya’nın Kürt sorunun müdahiliği konusunda özellikle Kürtlerin yaşadığı Suriye Rojavası’nda son yıllardaki gelişmeler dikkate alındığında son derece eksik ve yetersiz politika uyguladığını görüyoruz. 

“Biz Rusya’nın özellikle mevcut durumu okuma ve bunu hızlı bir şekilde politikaya dönüştürme konusunda biraz atıl kaldığını düşünüyoruz.”

vatan
 // kürdüm
Vatan icin canimi veririm ne mutlu kardesligimize ne mutlu kürt Türk kardesligimize...
16 Aralık 2015 02:44
hain
 // kurt
Ben kürdüm ama bunlar ermenı kurt hendek kazmaz askere ateş etmez buz kürt Türk aileyız müslümanız hain selattin ayip yeter yeterrrrr...
16 Aralık 2015 01:08
 // ummetci
Benim babam zaza anam kurt ben bu gibi kurtlerden utanyorum insallah gercek bayramimiz olan cemahiri muttefiki islamiyeyi yasagiz vay ozaman bu hainlerin haline...
15 Aralık 2015 23:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler