YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş hakkında şok iddia!
Demirtaş hakkında şok iddia!
15 Ağustos 2010 10:50
Eski PKK ve JİTEM itirafçısı Abdülkadir Aygan, PKK, JİTEM ve BDP ile ilgili çarpıcı iddialarda bulundu.

Türkiye'de askeri vesayet rejimine biraz dokunulduğu zaman farklı farklı yerlerde duran güçlerin statükoyu koruma refleksiyle aynı cephede birleştiklerini belirten Aygan, Nasname sitesine verdiği röportajda CHP, MHP ve PKK'nın aynı safta yer alarak demokrasiye karşı direnç odağı oluşturmasının çelişki olmadığını söyledi. Aygan, “Sağcı veya Solcu, Kürt veya Türk, adına ne derseniz deyin bugün hepsini bir araya toplayan veya toplanmalarını zorunlu kılan temel olgu; Türkiye'nin demokratik değişim ve dönüşüm sürecine karşı direnmek, mevcut Kemalist/militarist sistemi ilelebet yaşatmak amaçlanmaktadır, gerisi teferruattır” diyor.

“CHP, PKK'LILARI DESTEKLEDİ”
Kuruluş aşamasında Apocular olarak bilinen PKK'lıların CHP fedaileri gibi hareket ettiklerini iddia eden Aygan, “Bu fedailik karşılığında ise karakola düşen Apocuları kurtarmak görevi, CHP'li vekil ve başkanlara düşüyordu. Güneydoğu Birlik gibi devletin ekonomik kurum ve kuruluşlarında ‘Alım Experti' olan CHP'liler, Apocuların halktan topladığı kuru üzümleri ve fıstıkları değerinin üzerinden alıyor ve ödeme yaptırıyordu. Ayrıca; o bölgede Apoculuk dışında gelişebilecek tüm devrimci, ilerici ve demokrat kesimlere karşı şiddet uygulanıyordu. Böylece her şey Apoculuğun tekeline geçti. Bu konuda da CHP'liler gereken işbirliğini yani Apoculara desteklerini esirgemiyorlardı. CHP yandaşı aşiretler desteklendi ve diğer partilere mensup aşiretlere saldırıldı. Bu durum; Kürtlerin sosyal, siyasal ve kültürel yapısında onarılmaz yaralar açtı. Taktik; tam da ‘Böl yönet' veya ‘İti ite kırdır' taktiğiydi.” dedi.

“KOMUTANLAR PKK KAMPLARINA ERZAK
GÖNDERİLMESİNE GÖZ YUMUYORDU”
Aygan, henüz PKK saflarında iken tanık olduğu bir olayı ise şöyle anlatıyor: “Sınır boyundaki bazı karakol komutanları, köylülerin/kaçakçıların Haftanin bölgesindeki PKK kamplarına erzak göndermelerine göz yumuyorlardı. PKK militanlarının bölgelerinden geçiş yapmalarına müdahale etmiyor, ancak söz konusu bölgede eylem koymamalarını istiyorlardı. Bahsettiğim olaylar, 1980-1990 yılları arasıdır. Durum açıktır; ‘Güney'den Kuzey'e geçebilirsiniz, fakat geçişinize göz yumduğumuzu çaktırmayın' diyor. PKK sorumlularından Selahattin Çelik'in, bizlere; ‘İsveç TIR'larını yakın, şoförlerini öldürün' dediği yıllara denk düşüyor. Şu meşhur, ‘Eruh ve Şemdinli baskınları'na denk düşüyor...”

“BDP BAŞKANI DEMİRTAŞ JİTEM'DEN YÜKLÜ PARA ALDI”

Aygan, Doğu'da yaşanan çatışmalı ortamdan faydalanarak servet sahibi olanların bulunduğunu söyledi. JİTEM'in, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a yüklü miktarda para verdiğini ileri süren Aygan, şunları söyledi: “Şu an BDP başkanı olan şahsın, evlilik safhasında kardeşi vasıtasıyla JİTEM'ci Abdulhekim Güven'den yüklü miktarda para yardımı aldığı bilgim dahilindedir. Bu olayı bizzat kendisinin ağzından duydum. Diyarbakır Orduevi bitişiğindeki sinemanın teras katındaki içkili restoranda bana anlattı. Yanımızda Selahattin Demirtaş'ın kardeşi olarak tanıttığı bir şahıs da vardı. Şahıs lavaboya gidince Abdulhekim bunları bana anlattı. Hepsi yaşıyor, yalan ise çıkıp söylesinler.”

VAKİT

 
 

İKTİDARA BİR DÖNEM DAHA !
 // BATUHAN
Bunlar gibi daha niceleri özgüveni gördükçe bülbül gibi şakacaklar yolun sonuna azkaldı. Daha ne bülbüller var sadece birazdaha beklemedeler ne olur ne olmaz diye, fakat herkesin gerçek yüzü netleşecek bir dönem daha Ak Parti iktidar olursa bunların hesabı daha kolay sorulacak yoksa akıbetimiz hiçte iyi gözükmüyor ruh üçüzlerinin tavrı ortada vatandaş bunların hesabını ancak sandıkta sorabilir sabırla bekliyoruz !....
15 Ağustos 2010 11:25
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler