YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirel'in ifadesi alınacak mı?
TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu Başkanı Nimet Baş, 'Süleyman Demirel'in tanıklığı çok önemli, kendisini bu konudaki görüşlerini almak gerekir.' dedi.
Demirel'in ifadesi alınacak mı?
17 Mayıs 2012 / 13:04 Güncelleme: 17 Mayıs 2012 / 13:12

TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu Başkanı Nimet Baş, komisyon için eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in tanıklığının çok önemli olduğunu belirterek, ''Kendisinin bu konudaki görüşlerini almak, dinlemek gerekir. Ama bu komisyonda alınmış bir karar değil'' dedi.

Baş, TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin ''Demirel'in ifadesini isteyeceğiniz konuşuluyor'' sözleri üzerine Baş, Komisyon'da şu anda verilmiş bir karar bulunmadığını söyledi.

Süleyman Demirel'in 1971 Muhtırası ve 1980 Darbesi'nde Başbakan, 28 Şubat sürecinde de Cumhurbaşkanı olduğunu hatırlatan Baş, ''Sayın Süleyman Demirel'in tanıklığı çok önemlidir. Kendisinin bu konudaki görüşlerini almak, dinlemek gerekir. Komisyon'da verilmiş bir karar değil. Kararlarımızı verdikçe, bunları Komisyon sözcümüz vasıtasıyla sizlerle paylaşacağız'' diye konuştu.

Baş, ''27 Nisan, e-bildirisi''nin Komisyon'da tartışmalardan sonra kabul edilmediğini de vurgulayarak, ''Hep geçmişti zabıtlarımıza. Tutanaklarımız mevcut'' dedi. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler