YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Demirel'in elinde ne delil var?
'Demirel'in elinde ne delil var?
13 Aralık 2012 19:31
AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in, merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın eceli ile öldüğü yönündeki açıklamalarını değerlendirdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin soruları cevapladı.

Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölüm nedeniyle ilgili, Adli Tıp Kurumu'nun raporu ile ilgili görüşleri sorulan Canikli, "Bu süreçte resmi olarak kamuoyuna açıklanmış bir rapor yok. O bilgiler doğru ise gerçekten o konuda yargıya yol gösterici bir sonuç ortaya çıkmamış oluyor. Karar verecek olan yargıdır. Benim en dikkatimi çeken husus, sayın Demirel'in açıklamalarıdır. Israrlı şekilde, 'Hayır, eceli ile ölmüştür' diyor. Nasıl zehirlenme ya da başka bir teşebbüs neticesinde vefat etmiştir diyebilmek için elde delil olması gerekirse, aynı şekilde eceli ile ölmüştür demek için de hem uzman olmak gerekir hem de elde bilgi olmak gerekir. Benim çok garibime gitti ve dikkatimi çekti." diye konuştu.

Eceli ile öldü diyebilmek için bunu ispat edecek delillere sahip olmak gerektiğini söyleyen Canikli, "DDK'nın raporundan sonra soruşturma başlatıldı. DDK'nın çalışması önemlidir. Delil demeyelim ama bazı karineler var. Demirel'in böyle bir açıklama yapmasını gerektirecek elinde ne var bilmiyorum, merak da ediyorum." ifadesini kullandı.

CHA

maşa..
 // ibrahim çelikoğlu
Bugüne kadar yabancılara maşa görevi yapan,yabancılara serviste ustanın ağzından ne çıkar?Korku dağları sarmış.Takınacağı ters bir tavırda başına gelecekleri biliyor.İkincisi;Kısır.Kısırlar hiç ölmüyeceğini zannederlermiş.Gel seni yeniden cumhurbaşkanı seçelim deseniz;Hemen elini uzatır......
14 Aralık 2012 07:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler