YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirel ve Sezer'e Gül jesti
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Denktaş'ın cenazesine birlikte gitmek için Demirel ve Sezer'i davet etti. İki isim katılamayacaklarını bildirdi...
Demirel ve Sezer'e Gül jesti
17 Ocak 2012 / 08:38 Güncelleme: 17 Ocak 2012 / 08:42

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül; 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’e KKTC’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın cenaze törenine aynı uçakta gitmek için davette bulundu. 

Sezer, törene katılmayacağını belirtirken, ağır gripal enfeksiyon geçiren Demirel’in törene gitmesine ise hekimleri izin vermedi.Gül, dün yaşayan üç eski cumhurbaşkanından Demirel ile Sezer’e, KKTC’deki törene birlikte gitme davetinde bulundu. Bir ay önce ağır bir gripal enfeksiyon geçiren Demirel’in, törene katılmasına tam iyileşmediği gerekçesiyle hekimleri izin vermedi. Demirel Aydın Menderes’in cenazesine de rahatsızlığı nedeniyle katılamamıştı. 

Kılıçdaroğlu da davet etmişti 

CHP lideri Kılıçdaroğlu da törene özel uçakta birlikte gitmek için Demirel’i davet etti. Demirel’in, “Sağlığım elverse daveti kabul ederdim” dediği belirtildi. Sezer ise törene katılmayacağını belirterek, Gül’ün davetine olumsuz yanıt verdi. Gül, yaşlılığa bağlı ciddi rahatsızlıkları bulunan 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’i ise davet etmedi.Gül’ün Basın Başdanışmanı Ahmet Sever, Demirel’in grip olduğu için cenazeye katılamayacağını bildirerek davet için teşekkür ettiğini söyledi. Sever, Sezer’in de törene katılamayacağını belirterek, teşekkürlerini ilettiğini ifade etti. (Milliyet)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler