YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirel hastaneye kaldırıldı
9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, gribal enfeksiyon rahatsızlığı sebebiyle dün akşam saatlerinde Güven Hastanesi'ne geldi.
Demirel hastaneye kaldırıldı
23 Eylül 2012 / 10:17 Güncelleme: 23 Eylül 2012 / 10:24

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, hastaneye gripal enfeksiyon nedeniyle daha önce gördüğü tedavi kapsamında gerekli tahlil ve tetkiklerin yapılması için geldiğini söyledi.

Demirel, akşam saatlerinde geldiği Güven Hastanesi'nde sağlık durumuyla ilgili basın mensuplarını bilgilendirdi.

Basında ve sosyal medyada sağlık durumuyla ilgili haberlerin yer aldığını belirten Demirel, bu durumun tedirginlik yarattığını dile getirdi. Demirel, ''Şu saatte dahi yüzlerce telefon geldi. Buraya kadar geldiniz. Sizden saklanan bir şey yok. Sağlığım iyidir. Allah'a şükür bizi sevenler, bizimle ilgili olanların telaş etmesine gerek yok'' dedi.

Güven Hastanesi'ni evi gibi gördüğünü ifade eden Demirel, ''Değerli hekimler var. Bu hekimler beni takip ederler. Kontrolden geçmek üzere buraya geldik'' ifadelerini kullandı.

Kalp ritminin bozuk, tansiyonunun yüksek olduğu yönündeki haberlerin hatırlatılması üzerine Demirel, tansiyonun ve şekerinin kontrol altında bulunduğunu, ancak bu kontrollerin yetmeyeceğini belirtti. Demirel, bunlara sebep olan hususları gözden geçirecek bir takım tıbbı araştırmalar gerektiğini söyledi.

''Geceyi hastanede mi geçireceksiniz'' sorusunu Demirel ''Önümüzdeki saatlerde bu tetkikler biterse eve gideceğim. Eğer bitmezse burada kalacağım'' diye yanıtladı.

Demirel, bir başka soru üzerine bugün Antalya'dan döndüğünü belirtti. Hastaneye gelmesinin seyahat öncesi verilmiş bir karar olduğunu kaydeden Demirel, ''Seyahatten döner dönmez kontrolleri tekrar yapalım dedi arkadaşlar, biz de dedik ki eve gitmeden uğrayalım. Kontroller her 3-4 ayda bir yapılıyor'' dedi. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler