YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirel çok üzüldü
Demirel çok üzüldü
14 Mart 2011 17:05
Süleyman Demirel, Ergenekon'dan tutuklanan gazetecilere çok üzüldü.

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, gazetecilerin tutuklanmasının Türkiye'nin ayıbı olduğunu ifade ederek, ''Herhalde gazetecileri hapsediyorsunuz, iyi yapıyorsunuz diyen yok. Bir an evvel bu mesele çözülmeli'' dedi.

Güven Hastanesi kurucularından Dr. Aysun Küçükel ve Dr. Ahmet Küçükel adına düzenlenen ''Genç Araştırmacı Tıp Ödülleri'' törenine katılan Demirel, hastane girişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin ''Tutuklanan gazetecilerle ilgili bir değerlendirmeniz olacak mı?'' sorusu üzerine ''Çok büyük bir üzüntü. Türkiye'nin ayıbı. Herhalde gazetecileri hapsediyorsunuz iyi yapıyorsunuz diyen yok. Bir an evvel bu mesele çözülmeli'' diye konuştu. ''Gazetecilerin eylemini nasıl değerlendiriyorsunuz'' sorusuna da Demirel ''Üzerlerine düşeni yapıyorlar'' yanıtını verdi.

Güven Hastanesinde 14 Mart Tıp Bayramı ve ''Genç Araştırmacı Tıp Ödülleri'' dolayısıyla düzenlenen törene, Demirel'in yanı sıra Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rıza Ayhan, eski bakanlardan İsmet Sezgin, doktorlar ve sağlık sektörü çalışanları katıldı.

Törende konuşan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Kanuni Sultan Süleyman'ın ''Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi'' dizelerini anımsatarak, devletin çok muteber bir müessese olduğunu vurguladı. Demirel, ''Halk devlete itibar eder. Başına devlet kuşu konduğu veya ne büyük devlet dediğimiz zaman bunun anlamı bir değerdir. İnsanın sağlığı en büyük devlettir. Cenab-ı Allah sağlığı insanlara emanet etmiştir. Sağlık her çağda çok önemli evreler geçirmiştir. 20. yüz yılın ikinci yarısı sağlık hizmetleri bakımından çok büyük gelişmelere sahne olmuştur'' dedi.

''Sağlık hizmetlerinden herkes yararlanmalıdır'' sloganının benimsendiğini ifade eden Demirel, ''1923'te bin doktoru bulunan Türkiye, 2010 yılında 125 bin doktora yükselmişse ve 250 bin kişilik bir sağlık ordusuna sahipse bu gelişme demektir'' diye konuştu.

Tıp Bayramı kutlamalarının protesto konusu olmaması gerektiğini belirten Demirel, ''Bayramı kutlamaya her zamankinden daha çok hevesle devam etmeliyiz ve tıp camiasını üzen şeyler varsa ki olmadığını söyleyen yok. Eğer yoksa bu kadar aklı başında insan sokakta ne arıyor'' dedi. Demirel'in sözleri salondakilerce uzun süre alkışlandı.


-''RAHAT RAHAT BAYRAMINIZI YAPIN''-


''Rahat rahat bayramınızı yapın. Her sene birbirinden güzel bayramlar yapın. Bundan sonrakileri de inşallah beraber kutlarız'' diyen Demirel, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Benim vatandaşım artık Van'da hastalanıp Erzurum'a Ankara'ya gitmiyor. Bunların hepsini yapan Cumhuriyettir. Cumhuriyete güç ve destek veren bu millettir. Onun içindir ki bugün Türkiye'de sevinilen şeyler varsa bunlar Cumhuriyet'in sayesindedir. Cumhuriyet'in sayesinde olması da Atatürk'ün sayesindedir. Bu ülkede yapacak çok işimiz var. Kimse hızımızı kesmemeli. Hizmeti siyasetçiler yapmaz, onlar hizmetin gereklerini, ortamını, kaynaklarını hazırlar. Hizmeti hizmet erbabı yapar, hizmet erbabının hevesi kırılmamalı. Her türlü kolaylıklar gösterilmelidir.''

Hastanenin kurucularından Küçükel ailesi ile birbirlerine çok yakın olduklarını kaydeden Demirel, ''Güven Hastanesi dışında yaptıkları hizmetleri takdirle karşılıyorum. 37 yıl sonra burada bin kişinin çalıştığı her gün şifa dağıtan, herkesin koşup geldiği bir sağlık tesisini kurmuşlar. İyi olmamış mı? Çok güzel olmuş. Bunların benzerlerinin sayısı çoğalsa iyi olmaz mı? Birbirleriyle yarışan sağlık müesseselerine sahip olsak daha iyi olmaz mı? Rekabet denilen olay kalkınmanın itici gücüdür'' dedi. AA

 

AR DAMARI CATLAMIS
 // mustafa sungu
utanmaz herif, sikiysa girsene secime...
15 Mart 2011 01:29
taş taş üstüne koydurtmayana bakın...
 // ibrahim çelikoğlu
Demirel zamanını hatırlıyoruz.İhale belli,mütahit belli.Mütahit işi alır parayı çeker "iflaz ettim."Yeni mütahit gelir alır parayı gider "iflaz."Olmadı yeni baştan,olmadı yeni baştan ömür tükkettik.
Acaba diyor insan bunlar aklına gelirde utanmazmı???...
14 Mart 2011 19:08
KURT BULANIK GÜNÜ SEVERMİŞ !
 // BATUHAN
Ey Demir+El artık iletişim çağında yaşıyoruz eskisi gibi 1 tv kanalından 27 sene milleti "karnı tok sırtı berk vatandaşlarım" diye kandırdığın dönem mi sanıyorsun nedemek istediğini kimden yana olduğunu bilmeyen yok. Bu gazeteci diye tutturdukların ne halt karıştırdıklarını bilmeyen yok, sen belden aşağı vurmaya alışıksın, amel defterini doldurmana bak bu millet senden hakkını elbette alacak, senin görevin ara sıra Kovan'a çomak sokmak....
14 Mart 2011 17:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler