YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirel, başörtülü kızların dramından ızdırap duym
Demirel, başörtülü kızların dramından ızdırap duym
Demirel, başörtülü kızların dramından ızdırap duym
15 Şubat 2008 / 11:42 Güncelleme: 15 Şubat 2008 / 00:00Başörtüsü özgürlüğü için “ıstırap duyuyorum” diyen eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e bir tepki de yarım asırdır yakın ilişki içinde olduğu Aydın Menderes’ten geldi. KanalA TV’de gazeteci Ömer Şahin’in hazırlayıp sunduğu “Görüş Farkı” programına katılan Menderes, Demirel’in böyle bir beyanda bulunmuş olmasının şaşırtıcı olduğunu savunarak, “Bu sözleri doğru bulmuyorum. Sayın Demirel eğer ızdırap içindeyse onun ızdırabı başörtüsünden dolayı okula gidemeyen kızlar için olmalıydı” dedi. Menderes, 47 yıldır bir kısmı mezara kadar sır kalacak özel sohbetler yaptığı ve siyasi çizgisi ve beyanları belli olan Demirel’in böyle bir açıklamada bulunmasını yadırgadığını gizlemedi.


LAİKLİK AK PARTİ DÖNEMİNDE GÜÇLENDİ

Anayasa değişikliği nedeniyle yeniden alevlenen “laiklik-irtica” tartışmaları na da katılmadı. Menderes, Başörtüsünün laiklikle ilgisi olmadığını,din ve vicdan hürriyetiyle ilgili bir konu olduğunu söylerken ,”Laiklik AK Parti Hükümeti döneminde daha da güçlenmiştir” görüşünü savundu.


BAYKAL, 50 YILLIK ACIYI KANATTI;  DENSİZLİK YAPTI. MİLLETTEN ÖZÜR DİLESİN

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın Başbakan Erdoğan’ın Babası merhum Menderes’in idamını dile getirmesine Aydın Menderes’in tepkisi sert oldu. “Baykal, 50 yıldır bir arpa boyu yol almamış” diyen Menderes, tepkisini şu sözlerle sürdürdü:” Deniz Baykal, 48 yıldır bir arpa boyu yol almamıştır. Türkiye'de ihtilal ve idam kelimelerini asla almaması gereken kişi CHP genel başkanıdır. Bunlardan bahsetmesi büyük bir talihsizliktir. Bu Baykal için tam bir densizliktir. Sayın Baykal, 50 yıllık bir acıyı kanattı. meşru bir siyasi partinin iktidarını tehdit etmiştir, bu demokrasi adına yüz kızartıcıdır. Baykal milletten özür dilemelidir.”


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler