YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demir: Zam bahane, saldırı siyasi boyutlu
Demir: Zam bahane, saldırı siyasi boyutlu
Demir: Zam bahane, saldırı siyasi boyutlu
22 Kasım 2008 / 20:40 Güncelleme: 22 Kasım 2008 / 00:00

Halkevleri üyesi bir grup bugün Başkentdoğalgaz A.Ş'nin Maltepe'deki binasını bastı. Binanın girişindeki camları kıran grup, polis tarafından güçlükle uzaklaştırıldı. Saldırı sırasında içeride gaz almak için bekleyenler büyük panik yaşadı.


Doğalgaz zammını gerekçe gösteren bir grup halkevleri üyeleri başkent doğalgaz'ın Maltepe'deki doğalgaz satış binasını bastı. Eylemciler, tekmeler ve ellerindeki sopalarla binanın giriş bölümündeki camları kırdı.


İçeri de girmek isteyen eylemcileri güvenlik görevlileri ve polis güçlükle durdurdu. Olayda provaköterler yine en ön saftaydı. Olaya müdahale eden çevik kuvvet eylemcileri binadan uzaklaştırdı. Eylemcilerden bazıları gözaltına alındı.


Halkevleri üyeleri sözde doğalgaz zammını protesto ediyordu ancak olan yine vatandaşa oldu. Olaylar sırasında içeride gaz almakta olanlar da büyük panik yaşadı.


Genel Müdürü Veysel Karani Demir'e göre saldırı tamamen siyasi...
4 güvenlik görevlisinin olayda yaralandığını belirten Demir, saldırganların eşgalinin belirlendiğini ve olayın takipçisi olacaklarını vurguladı.
Genel Müdür Veysel Karani Demir, saldırının gaz satışlarını etkilemediğini ve vatandaşı mağdur etmeyeceklerini vurguladı.


Haberin videosu bir TIK ötede


 


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler