YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Delil karartmaya 4 lüks daire
Ünlü uyuşturucu kaçakçısı Cemal Nayır, 101 kilo eroini Avrupa'ya sevk ederken jandarmaya yakalandı. İçeri girmemek için ise rüşvet verdi.
Delil karartmaya 4 lüks daire
18 Aralık 2009 / 08:45 Güncelleme: 18 Aralık 2009 / 08:46

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde iki yıldır görülen uyuşturucu davasında şok gelişme yaşandı. Tutuklu Cemal Nayır ve 3 adamının 37 yıla kadar yargılandığı dava, aynı suçtan yargılanan yabancı uyruklu jandarma muhbiri Kamal S'nin ihbar mektubuyla yeni bir boyut kazandı. Mektupta yer alan iddiaya göre Nayır, İran'daki 2 ton eroini Avrupa'ya taşımak için 2007 yılında harekete geçti.

12 MEKTUP VERDİ

Jandarma muhbiri olduğu ileri sürülen Kamal S, sevkiyatla ilgili bilgileri 2.5 ay boyunca 12 ihbar mektubu ve ses kayıtlarıyla jandarmaya bildirdi. Eylül 2007'de yapılan operasyonda Nayır ve üç adamıyla birlikte deşifre olmaması için Kamal S. de gözaltına alındı. Olaydan iki gün sonra soruşturmayı yürüten Uzman Çavuş Osman Ş. ve fezlekeyi yazan Üsteğmen Ali S. için Nayır'a ait inşaat şirketinin yaptırdığı apartmanlardan 4 daire, Osman Ş'nin kız kardeşi Gülay Ç'ye satıldı. Bu gelişme üzerine Nayır'ın aleyhine olan tüm deliller Osman Ş. ve Ali S. tarafından imha edildi.

BİR GÜNDE SATILDI

 İhbar mektubunda uzman çavuşun kız kardeşi Gülay Ç'ye 4 adet daireyi satan kişinin Nayır'ın adamı Gazi K. olduğu iddia edildi. Tapu dairesinde yapılan incelemeler sonunda, Gülay Ç'nin dairelerden birini Ali K. isimli şahsa sattığı, onun da 36 bin TL'ye aldığı daireyi 500 TL karla Osman Ş'ye devrettiği ortaya çıktı. Dairelerin 200 bin TL değerinde olduğu belirtilirken ev hanımı olan Gülay Ç'nin bir günde 4 tane daire satın alması üzerine savcılık soruşturma başlattı.

26 KiLO EROiN KAYIP

Kamal S, operasyonda yakalanan 101 kilo eroinin 75 kilo olarak kayıt altına alındığını öne sürdü. Kalan 26 kiloluk eroinin Uzman Çavuş Osman Ş. tarafından tutanaklara geçirilmediğini söyledi. Cemal Nayır ve adamları hakkındaki uyuşturucu davası Beşiktaş 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülürken, rüşvet soruşturması ise Büyükçekmece Başsavcılığı tarafından yürütülüyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler