YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Dekolte giyene tecavüz ederler'
'Dekolte giyene tecavüz ederler'
16 Şubat 2011 08:23
Selçuk Üniversitesi İlahiyet Bölüm Başkanı Prof. Orhan Çeker, Kamuoyunun 'hadım'yasası olarak bildiği tecavüz yasası ile ilgili oldukça ilginç bir yorumda bulundu, 'Dekolte giyene tecavüz ederler' dedi...

Selçuk Üniversitesi İlahiyet Bölüm Başkanı Prof. Orhan Çeker: "Sorunun odağında kadın var. Sen dekolte giyinirsen bu tür çirkinliklerle karşılaşman sürpriz olmaz. Tahrikten sonra sonucundan şikayet etmen makul değil."

AK Parti'li milletvekilleri tarafından TBMM'ye sunulan ve "hadım yasası" olarak nitelendirilen "cinsel saldırı suçu ile çocuklara ve reşit olmayana tecavüzden yargılananların hadım edilmesini" öngören tasarıya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Çeker'den tartışılacak bir yorum geldi.

Habertürk gazetesinin haberine göre, her ülkede olduğu gibi Türkiye'de de tacizcilerin olduğunu belirten Prof. Orhan Çeker, sorunun kökenine inilmesi gerektiğini ifade ederek şunları söyledi:

"Sorunun odağında kim var? Kadın var. Kardeşim sen dekolte giyinirsen bu tür çirkinliklerle karşılaşman sürpriz olmayacaktır. Tahrik ettikten sonra sonucundan şikayet etmen makul değildir.

Bu konuda suçu işleyenleri savunduğum anlaşılmasın. Elbette işlenen suç son derece iğrençtir. Lakin bu suçun işlenmesinde dekolte ve tahrik edici kıyafetler giyinen kadının da etkisi küçümsenmeyecek kadar büyüktür. Bu konuda tabi ki erkek suçludur ama kadının da suçu gözardı edilirse meseleyi çözümde yanlış adım atmış oluruz. Bu olayda her iki taraf da suçludur."

Prof. Çeker, "Öncelikle belirtmeliyim ki dinimizde böyle bir ceza yok. Bu siyasi otoritenin kararı ile uygulanan bir ceza yöntemidir" dedi. (Vatan)

Daha Ne denir?
 // mustafa küçük
Akif der ki;
...Çünkü çıplak inkılâbâtın rezalettir sonu,
Ey denî kundakçılar biz sizde çok gördük onu!
...Şarka bakmaz, garbı bilmez, görgüden yok vayesi,
Bir kızarmaz yüz, yaşarmaz göz bütün sermayesi.
Hocam meseleyi oldukça objektif ve akla uygun olarak izah etmiş, Allah razı olsun. Kapı pencere açık, hırsız girerse eve; hırsız suçludur ama ev sahibine söyleyecek sözünüz yok mu kardeşim?
İnsaf yahu!...
18 Şubat 2011 14:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler