YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dehşet gecesini anlattı
Türkiye'nin hafızasından asla silinmeyecek olan 33 askerimizin şehit edildiği hain pusudan yaralı kurtulan Malul Gazi Salih Pektaş o dehşet gecesini anlattı
Dehşet gecesini anlattı
12 Aralık 2009 / 19:53 Güncelleme: 12 Aralık 2009 / 19:53

Bingöl yakınları disk bölgesinde 33 askerin şehit edildiği olayda yaralanan Malul Gazi Salih Pektaş, kolundan ve bacağından 5 kurşun yediği ve iki kurşunun daha bacağında olduğunu söyledi.  


 

23 Mayıs 1993 yılında vatani görevini yapmak için Hakkari'ye giderken Bingöl yakınları disk tepe yakınlarında 33 askerin şehit edildiği olayda yaralanan Malul Gazi Pektaş, o günleri hiç unutmadığını söyledi.

33 askerin şehit edildiği olayda askerleri tek sıra halinde dizerek silahlar ile tarandıklarını belirten Malul Gazi, "33 askerin şehit edilmesi olayında bende vardım. Elazığ Bingöl karayolunda Bingöl'e 15 km kala yolumuz kesildi. Malatya'dan yola çıkmıştık. Yolumuz kesildi, Bizi arabalardan indirdiler.  Kırsal kesimde bizi 12 saat kadar gezdirdiler. Gece 00.00'da destek geleceğini öğrenince teröristler paniğe kapıldı.  Sabah ezanına yakın hat düzeninde silahları ile taradılar ve gittiler. Sabah destek geleceğini öğrenince bir anda ortalıktan kayboldular. Konuşmaları Kütçe idi. Ne dediklerini anlayamıyorduk. Ben bacağımdan ve kolumdan vurulmuştum" dedi.  
 


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler