YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Define kuyusu mezarları oldu
Define kuyusu mezarları oldu
27 Temmuz 2010 19:59
Define bulmak uğruna girdikleri kuyu mezarları oldu... Düzce'de define aramak için 9 metre derinliğinde ki bir kuyuya inen 2 kişi kuyuda bulunan zehirli gaz nedeni ile hayatlarını kaybettiler...

Düzce'nin Akçakoca ilçesi'ne bağlı Subaşı Köyü'nde define aramak için 9 metre derinliğinde ki bir kuyuya inen 2 kişi kuyuda bulunan zehirli gaz nedeni ile hayatlarını kaybettiler.

Akçakoca ilçesi'ne bağlı Subaşı Köyü kırsalında define olduğu duyumunu alan 4 kişi belirledikleri alana giderek define aramaya başladılar. Definecilerden Ali Ç ile Yaşar K. gözcülük yapmak için dışarıda beklerken soy isimleri tespit edilemeyen Seyhan ve Halil isimli iki definecisi ise yarım metre çapında 9 metre derinliğinde ki kuyuya indiler. Kuyu içinde jeneratör çalıştıran iki kişi aynı zamanda kuyunun içinde bulunan zehirli gazı da solumaları nedeni ile oksijensiz kaldılar. Kuyunun başında gözcülük yapmak için bekleyen Yaşar K'nın jandarmaya haber vermesi ile olay yerine gelen Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Akçakoca Jandarma Komutanlığı ve Düzce 112 Acil Servis ekipleri kurtarma çalışmalarına başladılar. Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'ne bağlı ekipler kuyuya inerek içerde bulunan iki şahsı ip yardımı ile dışarı çıkardılar. Dışarıda bekleyen 112 Acil Servis ekipleri içerden çıkarılan yaralılara müdahale etseler de her iki şahıs hayatını kaybetti. Olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı. (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler